07 مهر 1397 - 16:18
مدیرعامل بانک مسکن:

مانده صندوق پس‌انداز مسکن یکم کاهش یافت

مدیرعامل بانک مسکن گفت: به دلیل مسائل اقتصادی کسانی که امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم را کسب کرده‌اند در حال خروج مازاد منابع خود از حساب هستند.
کد خبر : ۹۱۹۵۱
رحیمی انارکی

به گزارش ایبِنا، ابوالقاسم رحیمی انارکی درحاشیه همایش توسعه سیاست های مسکن در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار عملکرد بانک مسکن گفت: در حوزه پرداخت تسهیلات مشکلاتی به وجود نیامده و استقبال مردم کم نشده است.


وی ادامه داد: بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت واحدهای مسکونی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۴ درصد افزایش و بر اساس این آمار سطح معاملات کاهش یافته است. مدیرعامل بانک مسکن افزود: آمارعملکرد بانک مسکن نسبت به شش ماه سال گذشته حاکی از آن است که در حوزه تعدادی بیش از ۵۴ درصد افزایش پرداخت تسهیلات را داریم و از لحاظ مبلغی نیز ۵۸ درصد افزایش را در نیمه نخست امسال شاهد هستیم.
رحیمی انارکی افزود: بر اساس آخرین امار صندوق پس انداز یکم در هفته گذشته حدود ۱۲۰۰ فقره تسهیلات پرداخت شده است. این مسئله نشان می دهد روند استفاده از تسهیلات مسکن خوب است. رحیمی انارکی تاکید کرد: ممکن است افزایش قیمت باعث شود تا مقداری از ناحیه کلانشهرها فشار استفاده از تسهیلات به طرف شهرهای میان جمعیتی کشیده شود، به هر حال مکانیسم ها همچنان کار خودش را انجام می دهد.


مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ فقره افتتاح حساب در صندوق پس انداز یکم انجام می شود، اظهار کرد: تنها اتفاقی که در این صندوق افتاده این است که طی یکماه گذشته کاهش مانده را داشته‌ایم.


وی با بیان اینکه حدود ۳۶۰ هزار حساب زنده در این صندوق داریم، افزود: به دلیل مسائل اقتصادی به نظر می رسد کسانی که امتیاز را کسب کرده اند در حال خروج مازاد منابع خود از حساب هستند. رحیمی انارکی ادامه داد: یکسری پیشنهادهایی در مورد افزایش سقف تسهیلات از محل اوراق حق تقدم و افزایش مدت صدور پروانه های ساختمانی تا ۲۰ سال ارایه داده ایم در بانک مرکزی در دست بررسی است. منتظر شرایط قطعیت در بازار هستیم تا بتوانیم قابلیت پیش بینی را داشته باشیم.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر