07 آبان 1397 - 14:16
وزیر صمت خبر داد؛

تصمیم‌گیری درباره واردات بدون انتقال ارز در روزهای آتی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طی روزهای آینده با اطلاع از آمار مربوط به حوزه تولید، صادرات و واردات و .. درباره واردات بدون انتقال ارز تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
کد خبر : ۹۳۲۱۱
رضا رحمانی

به گزارش ایبِنا، رضا رحمانی در نشست هم‌اندیشی با صاحبان صنایع، تشکل‌های تولیدی و صادراتی، بهبود وضعیت تولید داخلی را سرفصل برنامه‌های وزارت صمت اعلام‌ کرد و گفت: به بخش خصوصی هم اعتماد و هم باور داریم و بدون همراهی و تصمیم‌گیری با یکدیگر ، راهی برای عبور از شرایط جدید نداریم.


وی در نخستین روز کاری خود ضمن شنیدن دغدغه ها و پیشنهادات تشکل های صنعتی و صادرکنندگان و نمایندگان اتاق بازرگانی از اختصاص دفتری در ستاد وزارتخانه به تشکل‌ها و اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: حمایت از تولید داخل از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت است و در بخشنامه‌های صادر شده اگر گره‌ای باشد حتما باز می‌کنیم.
وی تصریح کرد: بپذیریم که شرایط امروز ما شرایط خاصی است و در این شرایط بنا داریم جلسات ویژه ای را تا آخر هفته جاری و حتی روز اربعین به صادرات و رفع مشکلات این بخش اختصاص دهیم.
رحمانی افزایش ظرفیت تولید در بسیاری از رشته های صنعتی را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: برنامه‌هایی را برای حل مشکلات مربوط به حوزه بازار و تولید، تامین و حفظ واحدهای موجود و نیز حفظ تولید و اشتغال پیش‌بینی کردیم تا کالاهای مورد نیاز عموم مردم تولید و تامین شود.
وی در ادامه از جمع بندی نظرات و مشکلات بخش خصوصی حاضر در جلسه، در قالب گزارش جامع و تقدیم به رییس جمهور خبر داد و گفت: واردات بدون انتقال ارز جزو پیشنهادات امروز بود و حتما طی روزهای آینده با اطلاع از آمار مربوط به حوزه تولید، صادرات و واردات و .. در این زمینه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
گفتنی است در جلسه امروز تشکل‌های بخش خصوصی با وزیر صنعت ، معدن و تجارت، پیشنهاداتی در جهت برون رفت از مشکلات فعلی صنایع ارایه کردند که بیشترین موارد به برداشتن پیمان سپاری ارزی صادر کنندگان و برابری نرخ ارز ، رفع و حل مشکلات بخشنامه های متضاد و مخل امر تولید وصادرات اشاره داشت.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر