ترامپ: فدرال رزرو نباید نرخ بهره را افزایش دهد

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا گفت: فدرال رزرو در جلسه هفته آینده خود نباید نرخ بهره را افزایش دهد.
کد خبر : ۹۴۵۸۶
ترامپ

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: اگر فدرال رزرو در جلسه هفته آینده نرخ بهره را افزایش دهد، کار اشتباهی است. این در حالی است که انتظار می رود ترامپ همچنان به انتقادات خود علیه سیاست بانک مرکزی آمریکا ادامه دهد.  


وی گفت: فکر می کنم که افزایش نرخ بهره کار احمقانه ای است، اما چه باید بگویم. ترامپ افزود: نیازمند انعطاف پذیری نرخ بهره پایین تر برای پشتیبانی اقتصاد وسیع تر آمریکا هستم و این موضوع در زمانی که او درگیری جنگ تجاری با چین است، مهم تلقی می شود. ترامپ گفت: باید متوجه شوید که ما مشغول جنگ تجاری و در حال برنده شدن هستیم، اما نیاز به سازگاری هم دارم.


پیش از این ترامپ گفته بود که از افزایش نرخ بهره توسط جروم پاول (رییس فدرال رزرو) هیجان زده نمی شود و همچنان سیاست های او را به باد انتقاد می گیرد. وی در اظهارات متفاوت گفت: پاول مرد خوبی است. فکر می کنم سعی دارد آنچه را که فکر می کند بهترین است، انجام دهد. با او هم مخالفت می کنم.


ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا به سمت رکود می رود، گفت: به نظر من واقعا به خوبی عمل می کنیم. شرکت های ما خود عمل می کنند. اگر فدرال رزرو به طور منطقی و معقول عمل کند، به خوبی پیش خواهیم رفت. فکر می کنم که ما یک فضا پیما هستیم که به سمت بالا می رویم.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر