28 دی 1397 - 10:46

"نهاب" برنده لوح زرین جشنواره نوآوری محصول برتر ایرانی

محصول" نهاب" شرکت خدمات انفورماتیک در تمام مراحل ارزیابی سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی موفق به دریافت لوح زرین و گواهینامه محصول برتر در سال ۱۳۹۷ شد.
کد خبر : ۹۶۰۲۸
شرکت خدمات انفورماتیک

به گزارش ایبِنا، سامانه نهاب از بین ۶۰۰ طرح و پروژه در بین تمام صنایع کشور موفق به کسب این عنوان شده است. در همین راستا، سید محمد سعید طباطبایی به عنوان نماینده شرکت خدمات انفورماتیک در این مراسم، در تشریح این سامانه گفت: تحلیل، تولید و توسعه سامانه حاکمیتی نهاب (نظام هویت سنجی اطلاعات مشتریان بانکی) به سفارش و تحت نظارت و رگولاتوری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اواخر سال ۱۳۹۵ در دستور کار شرکت خدمات انفورماتیک قرار گرفت.


وی افزود: در این سامانه برای اولین بار در نظام بانکی کشور پایگاه داده ای از اطلاعات هویتی تمامی مشتریان بانکی اعم از حقیقی، حقوقی و اتباع خارجی ایجاد شده است. به همین منظور اطلاعات تمام مشتریان حقیقی، حقوقی و اتباع خارجی بعد از تشکیل پروفایل های مربوطه و صحت سنجی آنها (استعلام از مراجع ذی صلاح) در پایگاه داده این سامانه درج گردیده و به هر مشتری مورد تایید، شناسه ای به عنوان کد شهاب اختصاص داده شده است.


لازم به ذکر است؛ اتصالات متعدد مابین محل استقرار سامانه نهاب در سایت شرکت خدمات انفورماتیک با مراجعی نظیر ثبت احوال، ثبت شرکت ها، وزارت اقتصاد، سامانه فیدا و کلیه بانک‌ها و موسسات تحت نظارت بانک مرکزی به وجود آمده و در شرف بهره برداری نهایی و استفاده شبکه بانکی از آن است.برچسب ها: نهاب لوح زرین
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر