18 بهمن 1397 - 10:09
آمارهای پولی و بانکی بانک مرکزی نشان داد؛

رشد ۱۷ درصدی منابع صندوق پس‌انداز مسکن

آمارهای پولی و بانکی نشان می‌دهد که در آبان ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل منابع صندوق پس انداز مسکن به میزان ۱۷ درصد رشد داشته است.
کد خبر : ۹۶۸۷۸
اوراق تسهیلات مسکن

به گزارش ایبِنا، بانک مرکزی آمارهای پولی و بانکی در آبان ماه را منتشر کرد. این گزارش آمارهای مهمی نظیر دارایی و بدهی بانک ها، دارایی و بدهی بانک مرکزی، نقدینگی و سپرده ها را در بر دارد. یکی از بخش های این گزارش در بخش سپرده های قرض الحسنه پس انداز، «منابع صندوق پس انداز مسکن» است.
بررسی ها نشان می دهد که در آبان ماه این رقم به سطح ۸.۹ هزار میلیارد تومان رسیده است. منابع صندوق پس انداز مسکن در آبان ماه سال ۹۵ در سطح ۴.۶ هزار میلیارد تومان قرار داشت، که تا آبان سال ۹۶ سطح این منابع به رقم ۷.۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته بود.
طی سال گذشته نیز ۱۷ درصد به این منابع افزوده شد، تا روند صعودی جذب این منابع در سال جاری تداوم داشته باشد. افزایش سرمایه گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم، نشان می دهد که سپرده گذاران حتی در شرایطی که برخی بازارها نظیر ارز و طلا، دارای بازدهی بالایی هستند، به سپرده گذاری صندوق پس انداز مسکن، به عنوان یک نوع سپرده گذاری امن و بلندمدت نگاه می کنند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر