05 فروردين 1398 - 11:37
با هدف مبارزه با پولشویی :

استفاده از پول نقد در مکزیک محدود می شود

دولت مکزیک در حال توسعه قوانینی است که بکارگیری از پول نقد را در معاملات، بویژه خرید مِلک کاهش دهد تا از این راه با پولشویی و فساد مالی مبارزه کند.
کد خبر : ۹۸۴۶۹
پزو مکزیک

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، کارلوس اورزوا وزیر دارایی مکزیک گفت: دولت در حال توسعه قوانینی است که میزان بکارگیری پول نقد که در خرید مِلک استفاده می شود را کاهش دهد. همچنین علت اصلی این تصمیم به کاهش استفاده از ارز فیزیکی در مکزیک است که مملو از پولشویی و فساد مالی است.


وزیر دارایی مکزیک افزود: دولت در حال بررسی قوانینی است که تمام پرداخت ها را بصورت الکترونیکی رصد کند. وزیر دارایی مکزیک گفت: در ارتباط با این موضوع به دنبال ایجاد انگیزه هایی برای افراد حرفه ای از جمله، پزشکان، وکلا و معماران هستیم تا پرداخت ها بصورت الکترونیکی را به جای پرداخت های نقد قبول کنند.  


بر اساس آمارهای دولت مکزیک در حدود ۵۷ درصد از مردم این کشور از دفاتر حساب استفاده نمی کنند و نبود میلیون ها حساب بانکی در مکزیک وجود دارد؛ ضمن اینکه بر اساس برآوردها ۹۰ درصد از تمام تراکنش ها بصورت نقدی انجام می گیرند.  


بر پایه این گزارش، رییس جمهور جدید مکزیک که در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی مسند قدرت را به دست گرفت، اعلام کرد که یکی از اولویت های او هدایت مردم به سمت اقتصاد رسمی و کاهش پول نقد در چرخه پولی این کشور بمنظور مبارزه با پولشویی و فعالیت های غیر قانونی از قبیل تجارت مواد مخدر است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر