10 ارديبهشت 1398 - 09:16
مدیرعامل بانک صادرات اعلام کرد،

اختصاص صدهزار میلیارد تومان خطوط اعتباری به بخش تولید

مدیرعامل بانک صادرات گفت:امسال با طرح اعتباری ویژه تولید ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان پول نقد به صورت وام و صدهزار میلیارد تومان خطوط اعتباری در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهیم.
کد خبر : ۹۹۴۱۲
حجت اله صیدی

به گزارش ایبِنا، حجت اله صیدی با اشاره به برگزاری جلسات در ابتدای سال جاری در بانک مرکزی، اظهارداشت: قرار شد بانک‌ها بر اساس ظرفیت تا مبلغ مشخصی به صورت وام و چهار تا پنج برابر آن به صورت خطوط اعتباری در اختیار تولیدکننده‌ها قرار بگیرد.


وی ادامه داد:رقم نزدیک به ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به صورت وام در کل سیستم بانکی برای این منظور درنظر گرفته شد که در بانک ما این رقم به صورت ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان به صورت وام و صدهزار میلیارد تومان به صورت خطوط اعتباری در اختیار تولیدکننده‌ها قرار می‌گیرد.­مدیرعامل بانک صادرات در گفت و گوبا صدا و سیما؛ با اشاره به اینکه مهمترین چالش پیش روی تولید در حال حاضر بحث سرمایه درگردش آن است، گفت: تامین مالی برای سرمایه درگردش و پرداخت هزینه‌های تولید مخصوصا هزینه هایی، چون دستمزد مهمترین چالش پیش روی این روزهای بنگاه هاست.


صیدی ادامه داد: بخشی از این تامین مالی باید از طریق افزایش تقاضا صورت بگیرد بنابراین سیستم بانکی با اعطای اعتبار به بخش مصرف کننده و خانوار و اصناف این تقاضای کل را افزایش می‌دهد که منجر به رونق تولید می‌شود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر