مرغداری

با حمایت و مشارکت ۸۸میلیارد ریالی بانک کشاورزی یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مزارع پرورش مرغ مادر و مرغداری گوشتی استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، در حاشیه کمربندی شهر زاهدان، روستای الله آباد، با حمایت و مشارکت ۸۸میلیارد ریالی بانک کشاورزی یکی از بزرگ ترین و مدرن ترین مزارع پرورش مرغ مادر و مرغداری گوشتی استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است و با ایجاد اشتغال برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم نقش به سزایی در توسعه و بهبود ساختار تولید پرورش مرغ مادر ،مرغ گوشتی  و رونق اقتصادی منطقه داشته است.

پروژه عظیم مرغداری ۴۴۸۰۰قطعه ای مزرعه بزرگ پرورش مرغ مادر شرکت ماکاجوجه بامساحت بیش از  ۵ هکتار و سالن جوجه کشی به ظرفیت ۹ میلیون و ۸۵۶ تخم مرغ، با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی و با هدف تکمیل زنجیره تولیدگوشت مرغ با کیفیت ،به بهره برداری رسیده است.

 حسن قزوینی ، مدیر مزرعه پرورش مرغ مادر گوشتی ماکا جوجه، گفت: این مزرعه با حمایت بانک کشاورزی و با برخورداری از بهترین شرایط امنیت زیستی و به روزترین فن آوری ها، وتنها نمونه کاملا مکانیزه تک سنی در استان  است و با این فن آوری، کیفیت تخم مرغ های تولیدی ،بهبود یافته و منجر به افزایش ۲۰ درصدی تولید شده است.

این گزارش می افزاید: با آغاز بهره برداری از این طرح، نه تنها نیاز استان به طور کامل تأمین خواهد شد ،بلکه بخش اعظم نیاز منطقه جنوب شرق کشور نیز تأمین می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =