بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۷ هزار و ۷۱۰ واحدی معادل ۰.۶۴ درصد به یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۳۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۱ واحدی به ۱۷ هزار و ۶۸۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۲۰۰۵ واحدی معادل ۰.۶۴ درصد به رقم ۳۱۲ هزار و ۳۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۰۱۶ واحدی معادل ۰.۲۴ درصد، عدد ۴۲۹ هزار و ۶۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۶۶۱ واحدی به رقم ۲۷۹ هزار و ۲۹۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۶۹۰۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۴۸۴۰ واحد کاهش به رقم ۸۷۴ هزار و ۵۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۸۳۵۳ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، فولاد، کچاد، وغدیر، خودرو و کگل با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فملی، افق و وکار، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۳ میلیارد و ۸۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۲۱۶ هزار و ۶۸۸ نوبت معامله و به ارزش ۲۲ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وکار(بانک‌ کارآفرین‌) با ۵.۳۲ درصد رشد و پس از آن، نمادهای فنوال، افق، فملی، ساراب و سدشت بود. همچنین نماد معاملاتی زپارس(ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس) با ۲.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای فاسمین، ونوین، شغدیر، وساخت، وساپا و پترول قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =