• ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۰
  • کد خبر: 123881
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۵ هزار و ۲۰۵ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به یک میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۵۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد  ۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۲۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۳۵۴ واحدی معادل ۰.۴۵ درصد به رقم ۳۰۴ هزار و ۹۶۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۷۷ واحدی معادل ۰.۰۴ درصد، عدد ۴۲۲ هزار و ۸۴۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۱۵ واحدی به رقم ۲۷۵ هزار و ۸۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۴۹۱ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۸۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۶۱۹۳ واحد افزایش به رقم ۸۵۵ هزار و ۴۹۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۳۰۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، وپاسار، فولاد، وبملت، فارس، شستا و فخوز با بیشترین افزایش، تاثیر مثبتی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، رمپنا و شتران، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۲۶۲  میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۵۳ هزار و ۴۱۰ نوبت معامله و به ارزش ۳۱ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وپاسار(بانک پاسارگاد) با ۵.۸۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای فایرا، دعبید، فملی، ساراب و جم پیلن بود. همچنین نماد معاملاتی شتران(پالایش نفت تهران) با ۲.۹۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خگستر، شیران، رمپنا، وسینا، غگل و خساپا قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =