خدارحمی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:در سال های اخیر ضمن حمایت از بخش کشاورزی به دنبال ایجاد طرح های بزرگ و تحول آفرین در این بخش بوده ایم و تولید کنندگان بزرگ بخش کشاورزی از حمایت این بانک برخوردارند.

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی صبح روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه و همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی در دیدار با اصحاب رسانه های تخصصی بخش کشاورزی ضمن اعلام مطلب فوق افزود:تکمیل زنجیره های تولید و کیفی شدن تولید بخش کشاورزی محور اصلی فعالیت های بانک کشاورزی است.

وی با اشاره به نقش رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی در اقتصاد کشور و تأمین امنیت غذایی مردم، عملکرد بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ را مثبت ارزیابی و خاطرنشان کرد: علیرغم وجود مشکلات به ویژه مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا، سال موفقی راپشت گذاشتیم و برنامه های بانک کشاورزی در حوزه های مختلف از جمله تجهیز منابع، پرداخت تسهیلات ،بانکداری الکترونیک، واگذاری املاک،بهینه سازی شبکه شعب، و ... محقق شد.

خدارحمی با اشاره به روند افزایش منابع بانک کشاورزی در چارچوب مقررات مصوب شورای پول اعتبار میزان منابع این بانک را بیش از ۱۶۰۰هزارمیلیارد ریال اعلام کرد و یادآورشد:این میزان منابع امکانات و توان این بانک برای پرداخت اعتبار به بخش کشاورزی را افزایش خواهد داد.

وی جریان پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی را مثبت ارزیابی کرد و از رشد۳۸ درصدی پرداخت تسهیلات در سال۱۳۹۹ خبرداد و افزود: برنامه پرداخت تسهیلات این بانک در سال جاری مبلغ۷۷۰هزارمیلیارد ریال است که تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۷.۸درصد این برنامه به مبلغ ۵۹۷۹۵ میلیارد ریال محقق شده است.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش دیگری از سخنانش به راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی به عنوان یک سامانه تجارت الکترونیک در مقیاس ملی اشاره و خاطر نشان کرد: این سامانه با هدف ارتقای قابلیت های آن همواره در حال به روزرسانی است.

خدارحمی با اشاره به  نقش بانک کشاورزی در خدمات بانکداری بین المللی اضافه کرد: بخش قابل ملاحظه ای از تراکنش های مالی بین المللی برای تأمین نهاده های کشاورزی و دارو  با تلاش شبانه روزی کارکنان حوزه بین الملل این بانک صورت گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =