• ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴
  • کد خبر: 124571
بورس

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۳هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۲۴۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۳۳۷میلیارد تومان در بیش از ۸۷۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳هزار و ۳۶۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۶۰هزار و ۵۶۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، ایران خودرو و گروه مپنا شد و در مقابل شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و فولاد خوزستان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۶۲میلیون ورقه به‌ارزش یکهزار و ۹۰۲میلیارد تومان در ۴۳۹هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۵۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۶۶۰واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی صنعتی مینو، پلیمر آریا ساسول و تولید نیروی برق دماوند شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، توسعه مسیر سبز گیلان و زغال سنگ پرورده طبس بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =