بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۶ هزار و ۹۷۳ واحدی معادل ۰.۶۱ درصد به یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۷۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۵۹ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه بیست و دوم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۸۰۳ واحدی معادل ۰.۶۱ درصد به رقم ۲۹۶ هزار و ۴۳ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۲۹۳ واحدی معادل ۰.۶۰ درصد، عدد ۳۷۸ هزار و ۴۵۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۴۷۶ واحدی به رقم ۲۴۳ هزار و ۵۴۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۰۲۵۰  واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۳۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۵۶۴۴ واحد کاهش به رقم ۸۳۸ هزار و ۸۲۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۲۲۴۸ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۱۲  هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شستا، وبملت، رمپنا، وبصادر و وغدیر با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شتران، کگل و سپ، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در نخستین روز هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۴۲۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۴۴۷ هزار و ۳۲۵ نوبت معامله و به ارزش ۳۳ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ساراب(سیمان‌ داراب‌) با ۴.۹۵  درصد رشد و پس از آن، نمادهای خمهر، غگل، پتایر، خمحرکه و وملی بود. همچنین نماد معاملاتی خشرق(الکتریک‌ خودرو شرق‌) با ۲۳.۱۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خپارس، قشکر، کساپا، خزر، چافست و ثفارس قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =