• ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
  • کد خبر: 124874
طلا

با کاهش سود اوراق خزانه‌داری ایالات متحده، قیمت طلا پس از کاهش ۶ درصدی هفته گذشته، بازگشت و ثابت شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز دوشنبه قیمت طلا پس از کاهش ۶ درصدی هفته گذشته ثابت شد، با اینکه بازگشت سود اوراق خزانه داری آمریکا باعث افزایش جذابیت این فلز گرانبهای بدون سود شد. هر اونس طلای اسپات با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۷۷۲.۳۴ دلار رسید.

هفته گذشته، قیمت شمش بدترین هفته خود را از مارس ۲۰۲۰ در چشم انداز فدرال رزرو ایالات متحده ثبت کرد. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۷۷۲ دلار در هر اونس رسید. سود اوراق خزانه داری آمریکا به پایین ترین سطح از ۳ مارس کاهش یافت.

روز دوشنبه دلار آمریکا نزدیک به اوج چند ماهه قرار گرفت، پس از آنکه هفته گذشته فدرال رزرو با غافلگیری بازارها اعلام کرد که نرخ بهره را افزایش می دهد و خرید اوراق قرضه اضطراری را زودتر از حد انتظار پایان می دهد.

روز جمعه، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت که می خواهد نرخ بهره کوتاه مدت معیار بانک مرکزی ایالات متحده را حداقل تا پایان سال ۲۰۲۳ نزدیک به صفر نگه دارد تا بازار کار بتواند به قدرت قبل از همه گیری خود برگردد.

SPDR Gold Trust، بزرگترین صندوق قابل معامله در بورس و پشتیبانی طلا در جهان اظهار داشت که دارایی های آن ۱.۱ درصد افزایش یافته و از ۱۰۴۱.۹۹ تن در روز پنج شنبه به ۱۰۵۳.۰۶ تن در روز جمعه رسیده است.

هفته گذشته خرید طلا در هند افزایش یافت، اگرچه بعید است تقاضا به زودی به سطح نرمال برگردد. بانک مرکزی روسیه روز جمعه اعلام کرد: ذخایر طلای روسیه از ابتدای ماه ژوئن ۷۳.۷ میلیون اونس بود. هر اونس نقره با ۰.۶ درصد افزایش به ۲۵.۹۵ دلار رسید، پالادیوم با ۱ درصد افزایش به ۲۴۹۰.۹۳ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۰۳۷.۸۹ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =