• ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
  • خبرنگار: biraghi
  • کد خبر: 126596
مسکن دولتی چین

چین برای تضمین امنیت مسکن شهروندان خود در برنامه ۵ ساله چهاردهم خود تمرکز خود را بر روی توسعه مسکن اجاره‌ای با سوبسید دولتی قرار می‌دهد.

به گزارش ایبِنا به نقل از شین‌هوا، چین برای تضمین امنیت مسکن شهروندان خود در برنامه ۵ ساله چهاردهم خود تمرکز خود را بر روی توسعه مسکن اجاره‌ای با سوبسید دولتی قرار می‌دهد.

وانگ منگویی، وزیر مسکن و توسعه شهری و روستایی چین گفت: بیش از ۸۰ میلیون مسکن با سوبسید دولتی ساخته شده و یا نوسازی شده است که این کار شرایط زندگی بیش از ۲۰۰ میلیون نفر را که با مشکلاتی در زمینه مسکن روبرو بودند بهبود بخشیده است.

وانگ اضافه کرد بزرگترین دستاورد دولت برپایی بزرگترین سیستم امنیت مسکن در جهان بوده است که این اقدام نقش مهمی در موفقیت چین در ساخت یک جامعه شکوفا داشته است.

در بین همه انواع مساکن با سوبسید دولتی، مسکن اجاره‌ای به ویژه برای برطرف کردن نگرانی‌های ساکنان جدید و جوان شهرهای بزرگ استفاده می‌شود در حالی که دولت چین از مساکن با مالکیت مشترک برای بهبود شرایط زندگی افرادی استفاده می‌کند که توانایی خرید مسکن ندارند.

چین در کنفرانس فعالیت‌های مرکزی اقتصادی در دسامبر سال گذشته اعلام کرد خواهان رفع مشکل مسکن در شهرهای بزرگ می‌باشد و به این منظور توسعه مسکن سوبسید دار اجاره‌ای را از وظایف مهم ۲۰۲۱ خود می‌داند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =