ارز

منابع آگاه اعلام کردند که چین با ظرفیت بسیار بالایی در حال چاپ اسکناس های خارجی بمنظور گسترش نفوذ خود در اقتصاد جهانی است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از چاینا مورنینگ پُست، منابع آگاه در چاپ اسکناس و شرکت ضرب سکه چین اعلام کردند که چین در حال چاپ اسکناس خارجی با تمام ظرفیت خود در راستای گسترش نفوذ این کشور در اقتصاد جهانی است.

در همین حال چاپخانه های اسکناس در سرتاسر چین تقریبا با ظرفیت ۱۰۰ درصدی خود در حال کار کردن هستند تا به سهمیه بالای غیر معمول که توسط دولت در سال جاری میلادی تعیین شده، پاسخگو باشند.

یکی از منابع آگاه که خواست نامی از او برده نشود گفت: سهم اسکناس یوآن در این سفارشات کم است و بیشتر تقاضا از سوی کشورهای خارجی شرکت کننده در «پروژه کمربند و نوآوری جاده» بر می گردد.

این منبع تصریح کرد که تا چند سال پیش چین به هیچ وجه اسکناس خارجی چاپ نمی کرد؛ اما در سال ۲۰۱۳ میلادی، پکن با مطرح کردن «پروژه کمربند و نوآوری جاده» که برنامه ای برای تحریک رشد اقتصادی در حدود ۶۰ کشور از اروپا، آفریقا و آسیا به واسطه سرمایه گذاری و پروژهای زیر ساخت بود، رفته رفته ایده چاپ اسکناس مطرح شد و در سال ۲۰۱۵ میلادی چین شروع به چاپ اسکناس برای نپال و امروز هم برای مشتریان خارجی صنعت خود می کند که شامل تایلند، بنگلادش، سریلانکا، مالزی، برزیل، هند، لهستان و احتمالا بسیاری از کشورهای دیگر هستند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =