آذری جهرمی

وزیر ارتباطات از تجهیز تمام شهرهای کشور به خدمات نسل سوم و چهارم موبایل خبر داد و گفت: پوشش پهن باند موبایل در روستاها از ۳۶ درصد به ۶۶ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا، محمدجواد آذری جهرمی، در نشست پیش به سوی ایران دیجیتال با حضور رییس جمهور افزود: ۱۰ میلیون نفر به اینترنت پهن باند ثابت دسترسی پیدا کردند این رقم قبل از دولت یازدهم ۴ میلیون مشترک بود.

آذری جهرمی با بیان اینکه توسعه روستایی آغاز شد، گفت: شکاف دیجیتال و توازن یکی از مهم ترین پروژه هایی بود که در وزارت ارتباطات کلید آن زده شد و دو قرارداد مهم در حوزه توسعه روستایی داشتیم که ما تا پایان دولت یازدهم ۳۶ درصد از روستاهای سراسر کشور به اینترنت پهن باند متصل شدند و نسل سوم و چهارم موبایل یکی از بزرگترین دستاوردهایی بود که باتلاش بسیار زیاد پیاده سازی شد.

وی افزود: در دولت دوازدهم نیز دو رویکرد داشتیم که یکی تکمیل دسترسی همگانی بود و دوم توسعه کاربردهای ارتباطات و فناوری اطلاعات است. وزیر ارتباطات گفت: در حوزه تکمیل دسترسی همگانی، در این مدت توسعه روستایی را از ۳۶ درصد به ۶۶ درصد روستاها رساندیم و پوشش ارتباطی جمعیتی در موبایل پهن باند از ۵۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسید و تمام شهرنشین های کشور و شهرها امروز به خدمات نسل سوم  و چهارم مجهز هستند و نسل چهارم از ۷۱۰ شهر به هزار و ۲۴۲ شهر رسید و میزان دسترسی به نسل سوم نیز از هزارو ۵۷ شهر به هزارو ۲۴۲ شهر  افزایش پیدا کرد.

وزیر ارتباطات افزود: پهنای باند اینترنت از ۹۰۰ گیگ به هزار و ۵۰۰ گیگ رسیده و دو هزار و ۲۰۰ کیلومتر فیبر نوری جدید بین استانی احداث شده و ظرفیت انتقال شبکه ملی اطلاعات در همین مدت ۲.۴ دهم برابر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =