20 خرداد 1399 - 09:49
ایبِنا گزارش می‌دهد؛

تعداد خودپردازهای شبکه بانکی به ۶۰ هزار دستگاه رسید

جدیدترین گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از وضعیت خودپردازها در شبکه بانکی حاکی از افزایش تعداد خودپردازها و فعالیت ۶۰ هزار و ۴۲۶ دستگاه خودپرداز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری است.
کد خبر : ۱۱۴۹۷۴
خودپرداز

به گزارش خبرنگار ایبِنا، جدیدترین گزارش اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از ابزارها و تجهیزات پرداخت الکترونیک تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ منتشر شده که بر اساس آن در اردیبهشت ماه سال جاری ۶۰ هزار و ۴۲۶ دستگاه خودپرداز بانکی در سراسر کشور فعال است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از افزایش تعداد دو هزار و ۴۵۲ دستگاه دارد که شبکه ناوگان خودپردازهای بانکی را توسعه داده است.


بانک‌های ملی ایران با ۸ هزار و ۵ دستگاه خودپرداز و در ادامه بانک صادرات ایران و ملت بیشترین تعداد خودپرداز فعال تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ را داشته‌اند؛ از سویی دیگر کمترین تعداد خودپردازها متعلق به بانک‌های توسعه صادرات  با ۴۳ دستگاه و خاورمیانه با ۹۰ ماشین بانکی خودپرداز اعلام شده است.


 ۱۳ هزار و ۶۹۶ دستگاه خودپرداز فعال در تهران


بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت ابزارهای پرداخت در شبکه بانکی، استان تهران ۱۳ هزار و ۶۹۶ دستگاه ماشین بانکی خودپرداز دارد که از این میان بیشترین تعداد دستگاه فعال به بانک ملی ایران با یک هزار و ۴۲۹ دستگاه تعلق دارد؛ بانک‌های  سامان و پاسارگاد به ترتیب با یک هزار و ۱۰۵ و یک هزار و ۱۱ دستگاه خودپرداز بانکی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.


نگاهی به فعالیت خودپردازها در سایر استان‌های کشور


گزارش وضعیت ابزار خودپرداز حاکی از آن است که در سایر استان‌ها به جز تهران در حدود ۴۶ هزار و ۷۳۰ دستگاه خودپرداز فعال است که از این تعداد بانک ملی ایران بالغ بر ۶ هزار و ۵۷۶ دستگاه خودپرداز را به خود اختصاص داده است؛ پس از بانک صادرات ایران، بانک‌های ملی ایران با ۴ هزار و ۱۷۴ دستگاه و بانک ملت با ۴ هزار و ۵۶ دستگاه بیشترین تعداد خودپرداز را در سایر استان‌ها به خود اختصاص داده‌اند.


گفتنی است، در این گزارش آماری از سوی بانک قرض الحسنه رسالت و موسسه  اعتباری ملل اعلام نشده است.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر