05 ارديبهشت 1401 - 16:23

شرایط انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت اصلاح شد

انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت صرفاً به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار مشروط به بسته شدن سپرده و افتتاح یک حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید به نام فرد موردنظر با شرایط سپرده بسته شده و حداکثر تا سررسید آن سپرده مجاز است.
کد خبر : ۱۳۲۱۲۳
شعبه بانک

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی پیش از این و وفق مصوبه نهصد و هفتاد و ششمین جلسه مورخ ۰۸‏‏‏‏‏‏‏/۰۲‏‏‏‏‏‏‏/۱۳۸۱ شورای پول و اعتبار ابلاغی طی بخشنامه شماره مب‏‏/۱۹۲ مورخ ۲۸‏‏/۰۲‏‏/۱۳۸۱، انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار با رعایت سایر مقررات مربوط مجاز اعلام شد.


در این خصوص و با توجه به لزوم رعایت الزامات مبارزه با پولشویی از حیث ضرورت ایجاد امکان بازسازی نظام‌مند تمامی تراکنش‌ها و عملیات بانکی و نگهداری سوابق تراکنش های حساب سپرده گذار اولیه، اعمال اصلاحاتی در مقرره مذکور الزامی بود. بر همین اساس، در یکهزار و سیصد و سی و دومین جلسه مورخ ۱۶‏‏/۰۱‏‏/۱۴۰۱ شورای پول و اعتبار مقررات انتقال حساب سپرده های سرمایه گذاری بلندمدت به شرح زیر مورد اصلاح قرار گرفت: 


«انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت صرفاً به پدر، مادر، همسر و فرزندان سپرده‌گذار مشروط به بسته شدن سپرده و افتتاح یک حساب سپرده سرمایه‌گذاری مدت‌دار جدید به نام فرد موردنظر با شرایط سپرده بسته شده و حداکثر تا سررسید آن سپرده مجاز می‌باشد. این مصوبه پس از تمهید شرایط لازم در سامانه‌های اطلاعاتی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی لازم‌الاجرا خواهد بود.» 


 بر این اساس از این پس پذیرش درخواست دارندگان سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت برای انتقال سپرده‌های سرمایه‌گذاری خود به وابستگان مذکور در فوق، صرفاً در چارچوب مصوبه یاد شده امکان‌پذیر است. 
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر