22 شهريور 1401 - 10:17

یورو پس از افزایش نرخ بهره رشد کرد

در حالی که انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا دوباره نرخ بهره را برای مهار تورم افزایش دهد، ارزش یورو نیز افزایشی شد.
کد خبر : ۱۴۱۳۰۴

به گزارش خبرنگار بین الملل ایبِنا و به نقل از الجزیره، پس از اینکه یواخیم ناگل، رئیس بانک مرکزی آلمان، راه را برای اعلام احتمال افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا برای مهار تورم فزاینده، هموار کرد، قیمت یورو در برابر ارزهای رقیب افزایش یافت.

 

واحد پول اروپا در برابر ین ۱.۶ درصد و در برابر دلار بیش از ۱.۴ درصد افزایش یافت.

 

هفته گذشته، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره در منطقه یورو را به میزان ۰.۷۵ درصد افزایش و هشدار داد که تورم برای مدت طولانی بالا باقی خواهد ماند.

 

ناگل راه را برای احتمال ادامه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در بحبوحه ادامه تشدید تورم هموار کرد و ناظران اکنون انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا در اکتبر آینده نرخ بهره را تا درصد زیادی افزایش دهد.

 

کریگ ارلام، تحلیلگر از خدمات مالی Oanda گفت: انتظار می رود بانک مرکزی اروپا پس از این اظهارنظرها دوباره نرخ بهره را افزایش دهد.

 

وی افزود: انتظارات به بهبود یورو پس از زیان های سنگین روزهای گذشته از جمله کاهش هفته گذشته به پایین ترین سطح در برابر دلار در ۲۰ سال اخیر اشاره دارد.


بانک مرکزی اروپا پس از اعلام فدرال رزرو آمریکا مبنی بر تشدید سیاست های پولی برای مقابله با افزایش شدید قیمت های مصرف کننده، هزینه وام را افزایش داد.

نویسنده: اصغر علی کرمی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر