پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در هفته جاری

عملکرد یک هفته‌ گذشته بازار طلا، از رشد نامحسوس قیمت طلا و جهش اندک قیمت سکه حکایت دارد اما پیش‌بینی‌ها برای این هفته چیست؟
کد خبر : ۱۴۳۴۰۵

به گزارش ایبِنا، قیمت طلا در یک هفته گذشته با افزایش حدود ۱۸ هزار تومانی، یک کانال بالا رفت.

 

هر گرم طلای ۱۸عیار در معاملات ابتدای هفته گذشته یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان قیمت داشت که در حال حاضر به حدود یک میلیون و ۵۰۳ هزار تومان افزایش یافته است.

 

این در شرایطی است که قیمت طلا در طول یک ماه گذشته رشد ۱۴۲ هزار تومانی را تجربه کرده است.

 

از سوی دیگر، روند بازار از رشد ۳۲۰ هزار تومانی قیمت سکه حکایت دارد. هر قطعه سکه امامی در ابتدای هفته گذشته در بازار با قیمت ۱۶ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان قیمت داشت که هم‌اکنون در بازار با قیمت ۱۶ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان به فروش می‌رود.

 

اما آنچه که در روند هفته گذشته بازار مشاهده شد، افزایش دوباره حباب سکه بود، به طوری که پنج‌شنبه هفته گذشته هر قطعه سکه امامی یک میلیون و ۹۴۸ هزار تومان حباب داشت که نسبت به ابتدای هفته ۱۹۸ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود.

 

تاثیر اقدام بانک مرکزی در بازار طلا

 

محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا در تشریح این اتفاق در بازار می‌گوید: انتشار اوراق سکه توسط بانک مرکزی در هفته‌های گذشته، سبب شد که حباب سکه از دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یابد، اما سپس فروش این اوراق متوقف شد و درهفته گذشته، مجدد شاهد افزایش حباب سکه بودیم.

 

به گفته او، نیم سکه و ربع سکه در هفته گذشته کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند، اما سکه‌های تمام طرح جدید، طرح قدیم و یک گرمی‌ روند افزایشی داشته‌اند که این افزایش قیمت ناشی از افزایش تقاضا بوده و منجر به افزایش حباب سکه هم شده است.

 

بازار به چه سمتی می‌رود؟

 

کشتی‌آرای پیش‌بینی می‌کند در این هفته قیمت جهانی طلا تغییر زیادی نداشته باشد و نرخ ارز نیز ثابت باشد و بازار طلای داخلی نیز ثبات و آرامش داشته باشد.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر