16 مرداد 1402 - 13:44
عضو هیئت رئیسه مجلس:

تعطیلی کانون صرافان اقدامی مهم برای مقابله با دلالی دلار بود

کانون صرافان ایرانیان به کانونی برای دلالی دلار تبدیل شده و تعطیلی آن توسط بانک مرکزی اقدامی مهم برای مقابله با دلالی در است.
کد خبر : ۱۵۳۷۱۴

به گزارش ایبِنا، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، درباره تصمیم بانک مرکزی مبنی بر انحلال کانون صرافان ایرانیان اظهار کرد: اقدام قاطعانه بانک مرکزی در این راستا گامی مهم در مسیر مقابله با دلالی دلار و مفاسد در این حوزه است.

وی افزود: کانون صرافان به کانون دلالی دلار تبدیل و فعالیت آن باعث ضرر و زیان به جامعه و اقتصاد کشور شده بود که در نتیجه باید گفت ساماندهی این حوزه و انحلال کانون اقدامی کاملاً سنجیده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: متاسفانه ما شاهد ایستادگی و مقاومت برخی صرافی‌ها در مقابل شفافیت و اجرای قانون هستیم که بانک مرکزی باید با این موضوع نیز با جدیت مقابله کند.

سلیمی خاطرنشان کرد: عده‌ای به واسطه رانت اطلاعاتی که دارند به قیمت خاکستر شدن سرمایه مردم در بازار ارز سود‌های هنگفتی به جیب زدند و بر کوه طلا نشستند.

وی افزود: بازار ارز و موضوع مهم نوسانات قیمتی در آن، یکی از مصادیق مهم حقوق عامه است و علاوه بر بانک مرکزی قوه قضاییه نیز باید برای دفاع از حقوق مردم به این حوزه ورود پیدا کند.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: کانون صرافان از طریق تلگرام قیمت دلار را در کشور بالا و پایین و از این طریق بازار ارز را دچار نوسان می‌کرد که این مسئله باعث ضرر و زیان مردم و فعالان اقتصادی و همچنین برهم زدن آرامش و ثبات بازار شد. در نتیجه ضروری است تا علاوه بر بانک مرکزی، قوه قضاییه نیز برای دفاع از حقوق مردم با جدیت به این موضوع ورود یابد و نسبت به محاکمه سودجویان بازار ارز اقدام کند.

 

منبع: تسنیم

برچسب ها: صرافی بانک مرکزی
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر