18 شهريور 1402 - 18:55

افزایش احتمال رکود در آمریکا

افزایش احتمال رکود در آمریکا
استراتژیست ارشد سابق گلدمن ساکس معتقد است که احتمال رکود در آمریکا در حال افزایش است.
کد خبر : ۱۵۴۹۴۸

به گزارش ایبِنا از وبگاه Market Watch، اَبی جوزف کوهِن (Abby Joseph Cohen)، صبح روز جمعه درباره پیش‌بینی‌های خود از وضعیت اقتصاد آمریکا طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده سخن گفت.

کوهن در مصاحبه‌ای با سی‌اِن‌بی‌سی گفت: ممکن است رکود، دیگر مسئله اصلی بسیاری از سرمایه‌گذاران و تحلیلگران نباشد؛ اما احتمال رکود اقتصادی آمریکا در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

کوهن شرایط اقتصادی کنونی آمریکا را با ۱۸ ماه پیش مقایسه کرد، که همه نگران بودند؛ زیرا فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) افزایش نرخ‌های بهره را به منظور مهار تورم آغاز کرده بود. در آن زمان، پرداخت‌های حمایتی دولت و تعلیق بازپرداخت وام‌های دانشجویی در طول همه‌گیری کرونا، از بخش مصرف‌کننده حمایت کرد و اقتصاد آمریکا به خوبی سر پا ماند.

وی گفت:، اما الان وضعیت متفاوت است. این بدان معنا نیست که ما به زودی وارد رکود می‌شویم؛ اما شرایط کنونی به سادگی ۱۸ ماه پیش نیست.

کوهن همچنین معتقد است که پیش‌بینی وضعیت اقتصادی آمریکا در ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده «سخت‌تر» خواهد بود؛ زیرا مسائل سیاسی در طول یک سال باقیمانده تا انتخابات بعدی ریاست جمهوری آمریکا ممکن است بر چشم‌انداز اقتصادی تأثیر بگذارد.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر