26 شهريور 1402 - 13:57

آمریکا خودروسازان روسیه را تحریم کرد

در تازه‌ترین دور تحریم روسیه از سوی آمریکا خودروسازان روسیه هم تحریم شدند.
کد خبر : ۱۵۵۱۷۸

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، مقامات آمریکایی اخیرا تحریم‌های علیه روسیه به خاطر درگیری نظامی با اوکراین را افزایش داده و نام ۱۰۰ شرکت و ۲۰ تبعه روس را به فهرست سیاه تحریم‌های خود اضافه کردند.

بر اساس آخرین آمار‌های منتشرشده از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، خودروسازان روس از جمله اوتاواز، موسکِویچ، گاز، و سولرز تحریم شده‌اند.

شرکت جاده‌سازی اوتودور و شرکت ترنس‌مش‌هلدینگ که بزرگ‌ترین تولیدکننده لوکوموتیو و تجهیزات ریلی در روسیه به‌شمار می‌رود نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

آمریکا در تحریم‌های جدید خود آندری بوکارس، رئیس پیشین شرکت ترنس‌مش‌هلدینگ، و اسکندر محمودوف، رئیس شرکت اورال ماینینگ، را نیز تحریم کرده است. البته پیشتر دارایی‌های این اتباع روسی در آمریکا مسدود شده بود.

ایگور آلتوشکین، بنیانگذار و بزرگ‌ترین سهامدار شرکت مس روسیه که سومین تولیدکننده مس در این کشور به‌شمار می‌رود، نیز در فهرست سیاه اشخاص تحریم‌شده روس توسط واشنگتن قرار گرفته است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین ۱۵۰ شرکت و تبعه خارجی از ترکیه‌ای گرفته تا اماراتی و مجارستانی را به خاطر دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه مورد تحریم قرار داده است.

واشنگتن اعلام کرده که این شرکت‌ها به انتقال دوربین‌های پهپادی با کاربرد دوگانه و همچنین فیلتر‌های بصری پیشرفته و باتری‌های لیتیومی به روسیه مشارکت داشته و در تعمیر کشتی‌های مرتبط با وزارت دفاع روسیه دست داشته‌اند.

 

منبع: فارس

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر