11 آبان 1402 - 18:32
رئیس‌کل بانک مرکزی:

آمادگی شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان دارای معلولیت

سومین جشنواره بین‌المللی همام با نمایش ۸۰۰ اثر هنری هنرمندان دارای معلولی با حضور رئیس‌کل بانک مرکزی در تهران افتتاح شد.
کد خبر : ۱۵۶۸۲۲

به گزارش ایبنا، محمدرضا فرزین در آیین افتتاح این جشنواره گفت: بستر‌های حمایت از آثار و تولیدات هنرمندان معلول برتر در این جشنواره توسط بانک مرکزی و شبکه بانکی فراهم است.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی همچنین با اشاره به آثار حاضر در این جشنواره تصریح کرد: روح بزرگ هنرمندان معلول در آثار هنری این عزیزان کاملا هویداست و حمایت از این آثار و تولیدات یکی از وظایف و محور‌های مسولیت اجتماعی شبکه بانکی کشور است.


 
فرزین همچنین با اشاره به پرداخت وام خوداشتغالی به هنرمندان برای حمایت از آنان و شناسایی استعداد‌های موجود در این بخش تاکید کرد: بانک مرکزی با همکاری شبکه بانکی و در تعامل با دستگاه‌های متولی این آمادگی را دارد تا از طریق اعطای تسهیلات ارزان و قرض‌الحسنه به هنرمندان دارای معلولیت، از آنان حمایت کند.

 

بر اساس این گزارش، سومین جشنواره بین‌المللی همام از امروز ۱۱ آبان ماه در موسسه صبای فرهنگستان هنر افتتاح و به مدت هفت روز تا ۱۷ آبان ادامه خواهد یافت.

 

امسال در کنار هنر‌های تجسمی و موسیقی، صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی هم به جشنواره اضافه شده است و ۴۰ درصد ظرفیت جشنواره به صنایع‌دستی اختصاص یافته است و ۸۰۰ اثر در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی به نمایشگاه راه پیدا کرده‌اند.

 

از ۱۱ کشور جهان و ۲۷ استان کشورمان نیز به سومین جشنواره بین‌المللی همام اثر ارسال شده است.

 

مریم جلالی، عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره نیز گفت: همام را یک کار بنیادی می‌دانم. هنرمندان دارای معلولیت و توانیابان با آموزش کار‌های هنری هویت‌بنیان، می‌توانند فعالیت اجتماعی و ثروت آفرینی داشته باشند.

 

آمادگی شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان دارای معلولیت

 

 

 

 

آمادگی شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان دارای معلولیت

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر