03 ارديبهشت 1403 - 14:49
نایب رئیس اتاق ایران و سوریه مطرح کرد:

موج هیجانی قیمت دلار فروکش کرد/ احتمال کاهش بیشتر قیمت در بازار

موج هیجانی قیمت دلار فروکش کرد  احتمال کاهش بیشتر قیمت در بازار
موج هیجانی و صعودی قیمت ارز با توجه به تنش‌های سیاسی و منطقه‌ای محدود و گذرا بود و بلافاصله فروکش کرد.
کد خبر : ۱۶۲۴۸۳

به گزارش ایبنا، علی اصغر زبردست، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوریه با توجه به نمایش اقتدار نظامی ایران با نام وعده صادق و بازخورد‌های جهانی اظهار کرد: بی تردید نباید تاثیر این تنش منطقه‌ای را بر بازار نادیده گرفت، اما این مساله تاثیر آنچنانی بر افزایش نرخ ارز نداشت و برخلاف فضاسازی‌ها و پیش‌بینی‌های قبل از عملیات، روند قیمتی چندان دچار نوسان طولانی و عمیقی نشد.


وی ادامه داد: مطمئنا با آرام شدن منطقه و عدم بروز تنش‌های جدید می‌توانیم منتظر ثبات بیشتر در بازار ارز باشیم. البته فعلا با عدم واکنش رژیم صهیونیستی مواجه هستیم که همین موضوع نیز می‌تواند قیمت ارز را در یک کانال مشخص و ثابت نگه دارد. ما در شب انجام عملیات وعده صادق تا ساعات بامدادی روز بعد، شاهد افزایش قیمت دلار تا ۷۰ هزار تومان بودیم که این موج هیجانی ناشی از تنش‌های سیاسی به سرعت فروکش کرد و دلار دوباره به کانال‌های قبلی بازگشت.

عضو کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران افزود: معتقدم اعلام عدم حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در حمله و پاسخ احتمالی به ایران نیز در کاهش قیمت ارز تاثیرگذار بود که مطمئنا این موضع گیری آمریکایی‌ها به دلیل توان بالای ایران در مواجهه با تنش‌های منطقه‌ای صورت گرفته است.

زبردست با اظهار امیدواری به کاهش بیشتر قیمت ارز در روز‌های آتی گفت: قطعا اگر شرایط به همین گونه پیش برود می‌توان امیدوار بود که کاهش قیمت ارز ادامه دار باشد؛ چراکه با اعلام موضع آمریکا نسبت به وعده صادق، دلیلی برای نگرانی بیشتر مردم و فعالان اقتصادی در بازار وجود ندارد.

وی در پایان ادامه داد: بی تردید نوسانات اخیر ارزی دلیل سیاسی دارد، وگرنه افزایش عجیب قیمت دلار در عرض یک شب، هیچ توجیه منطقی و اقتصادی ندارد.

 

منبع: ایسنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر