19 ارديبهشت 1403 - 16:14
از ابتدای سال جاری تا ۱۸ اردیبهشت؛

۶.۲ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد/ تامین ۱۵۰ میلیون دلاری ارز خدماتی برای متقاضیان

۶.۲ میلیارد دلار ارز برای واردات تامین شد  تامین ۱۵۰ میلیون دلاری ارز خدماتی برای متقاضیان
از اول فروردین ماه تا هیجدهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، شش میلیارد و ۲۵۱ میلیون دلار ارز برای واردات تامین شده است.
کد خبر : ۱۶۲۹۹۹

به گزارش ایبنا، اصغر بالسینی؛ سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اشاره به آمار تامین ارز برای صادرات در مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: برای کالا‌های اساسی یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار، برای کالا‌های تجاری و بازرگانی مبلغ ۳ میلیارد و ۵۷۷ میلیون دلار و برای خدمات ۱۵۰ میلیون و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و ۶۴ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

 

بالسینی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی یک میلیارد و ۲۶۹ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۱۹۱ میلیون دلار و در مجموع یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز پرداخت شد.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل ۶۳۴ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل ۳۶۴ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۲۶۱ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۲۲۶ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۲۳۳ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۳۱۳، ۴۳، ۲۴۵، ۱۴۱ و ۷ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز هیجدهم اردیبهشت ماه سال جاری دریافت کرده اند.

علاوه بر این گروه ها، یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون دلار ارز نیمایی و ۳۱۵ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

وی گفت: تاکنون بیست و چهار حراج شمش طلا در این مرکز انجام شده و در مجموع نیز بیش از ۳.۵ تن طلا به فروش رسیده است. در آخرین حراج از مجموع ۴۱۰ کیلوگرم طلای عرضه شده ۳۱۹ کیلو گرم با میانگین قیمت ۴ میلیارد و ۴۴۳ میلیون تومان به فروش رسید.

گفتنی است، در روز ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان، یورو با نرخ ۴۸ هزار و ۲۲۵ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۱۹۴ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان، یورور با نرخ ۴۵ هزار و ۲۷ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۳۸۵ تومان بود.

 

 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر