24 ارديبهشت 1403 - 17:13
از ابتدای امسال تا ۲۲ اردیبهشت ماه؛

تامین ارز واردات در مرز ۷ میلیارد دلار / تامین ۱۶۶ میلیون دلاری ارز خدماتی

تامین ارز واردات در مرز ۷ میلیارد دلار   تامین ۱۶۶ میلیون دلاری ارز خدماتی
از اول فروردین ماه تا بیست و سوم اردیبهشت ماه امسال ۶ میلیارد و ۹۷۱ میلیون دلار ارز برای واردات تامین شده است.
کد خبر : ۱۶۳۲۰۲

به گزارش ایبنا؛ اصغر بالسینی؛ سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: برای کالا‌های اساسی یک میلیارد و ۶۷۸ میلیون دلار، برای کالا‌های تجاری و بازرگانی مبلغ ۳ میلیارد و ۹۱۹ میلیون دلار و برای خدمات ۱۶۶ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و ۲۰۸ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

 

بالسینی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی یک میلیارد و ۴۶۳ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۲۱۵ میلیون دلار و در مجموع یک میلیارد و ۶۷۸ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان پرداخت شد.

 

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو» معادل ۶۴۹ میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل ۴۳۱ میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل ۳۰۳ میلیون دلار، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل ۲۶۴ میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل ۲۴۰ میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۳۳۷، ۶۰، ۲۶۲، ۱۷۳ و ۸ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز بیست و دوم اردیبهشت ماه سال جاری دریافت کرده اند. 

 

علاوه بر این گروه ها، ۲ میلیارد و ۳۲ میلیون دلار ارز نیمایی و ۳۶۸ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

 

وی گفت: تاکنون طی بیست و پنج حراج شمش طلا در این مرکز حدود ۴ تن طلا به فروش رسیده است. میزان فروش طلا در حراج شمش در مرکز مبادله طی روندی افزایشی از ۱۰ کیلوگرم در اولین حراج به ۴۶۸ کیلوگرم در بیست و پنجمین حراج رسیده است.

 

گفتنی است، در روز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۴ هزار و ۸۷۹ تومان، یورو با نرخ ۴۸ هزار و ۳۳۴ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۲۲۰ تومان مورد مبادله قرار گرفت. به همین ترتیب تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۱ هزار و ۹۰۴ تومان، یورور با نرخ ۴۵ هزار و ۱۳۰ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۴۱۰ تومان بود.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر