10 خرداد 1403 - 21:56
رییس اتاق بازرگانی ایران و چین:

افزایش همکاری تجار و بانک مرکزی/ ارز تک نرخی اکنون نتیجه مطلوب ندارد

افزایش همکاری تجار و بانک مرکزی  ارز تک نرخی اکنون نتیجه مطلوب ندارد
همکاری فعالان اقتصادی با بانک مرکزی بیشتر از قبل شده و مصوبه‌ها با مشورت تجار به تصویب و اجرا می‌رسد.
کد خبر : ۱۶۳۷۳۳

به گزارش ایبنا، مجیدرضا حریری، فعال اقتصادی افزود: یکی از رویکرد‌های بانک مرکزی که قبلاً شاهد آن نبودیم مصوبه‌هایی است که با مشورت فعالان اقتصادی به تصویب می‌رسد، در حالی که قبلاً مصوبه‌ها ابلاغ می‌شد و بعد از آن فعالان اقتصادی از آن مطلع می‌شدند.

وی به جلساتی که با فعالان اقتصادی با رئیس کل بانک مرکزی داشتند، اشاره کرد و افزود: در طول سال‌های گذشته فعالان اقتصادی با توجه به شرایط و مصوبه‌های گوناگون با رئیس کل بانک مرکزی جلساتی داشتند و اخیراً نیز روسای اتاق‌های بازرگانی مختلف در بانک مرکزی دور هم جمع شدند. در این جلسه موضع‌گیری‌هایی نسبت به بانک مرکزی شد که واقعیت نداشت و بیشتر بحث منافع شخصی و صنفی مطرح بود.

حریری تصریح کرد: رابطه بانک مرکزی با فعالان اقتصادی در دولت سیزدهم به صورت سازمان یافته و مرتب برگزار می‌شود؛ همچنین روسای اتاق‌های بازرگانی ایران- چین، ایران- عراق و ایران و امارات که تجارت زیادی با این کشور‌ها داریم، به صورت مرتب با معاون ارزی بانک مرکزی در ارتباط هستند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تصریح کرد: ما به عنوان فعال اتاق بازرگانی ایران و چین همکاری و جلسات زیادی با معاون ارزی بانک مرکزی داریم و به این دلیل که با احتساب کالا‌هایی که به امارات می‌رود ۴۰ درصد تجارت کشور با چین است.

به گفته وی، برخی فعالان اقتصادی معتقدند ارز تک نرخی برای اقتصاد مطلوب است و هم همین نظر را داریم، اما باید توجه داشت این اقدام در شرایط تحریم قابلیت اجرا ندارد و ممکن است منجر به اجرای نسخه‌های دیگر نیز شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر