02 آبان 1396 - 14:07

رکوردزنی تسهیلات خانه اولی‌ها

آمار ۱۶ ماهه پرداخت تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم از رکوردزنی جدید این صندوق برای پاسخ به تقاضای خانه اولی‌ها در بازار مسکن حکایت می‌کند.
کد خبر : ۷۶۶۱۴
مسکن

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا، عملکرد صندوق پس انداز مسکن یکم ویژه تسهیلات خرید مسکن خانه اولی‌ها در حالی از رکوردزنی بی سابقه در پرداخت تسهیلات خرید مسکن به این گروه از متقاضیان مصرفی بازار مسکن خبر می‌دهد که حجم ماهانه ثبت نام در این صندوق نیز طی دو ماه گذشته، به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.


نیمه اول امسال مجموعا ۲۲۲۸ فقره تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به متقاضیان خانه اولی شهر تهران پرداخت شد که این میزان معادل بیش از نیمی از حجم کل تسهیلات پرداختی از محل این صندوق از خرداد ماه ۹۵ تا پایان شهریور امسال بوده است.


از ابتدای پرداخت تسهیلات خرید مسکن به خانه اولی ها از محل صندوق پس انداز مسکن یکم تا پایان تابستان امسال-بازه ۱۶ ماهه- در مجموع ۵ هزار و ۳۳ فقره تسهیلات به متقاضیان خانه اولی ساکن پایتخت پرداخت شده است.


این در حالی است که حجم پرداخت تسهیلات خانه اولی های شهر تهران در شهریور ماه امسال، در یک رکوردزنی بی سابقه به بیش از ۸۰۰ فقره تسهیلات افزایش یافت که پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش استقبال متقاضیان خانه اولی از ثبت نام در این صندوق، حجم تسهیلات پرداختی طی ماه های پیش رو روند صعودی خود را ادامه دهد.


فروردین امسال، حجم تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به خانه اولی های شهر تهران معادل ۱۱۸ فقره به ثبت رسید که این میزان در پایان تابستان حدود ۸ برابر شد و به بیش از ۸۰۰ فقره تسهیلات افزایش یافت.


همچنین عملکرد ۱۶ ماهه صندوق پس انداز مسکن یکم در پرداخت تسهیلات به سپرده گذاران واجد شرایط این صندوق نشان می دهد حجم کل تسهیلات پرداختی به متقاضیان خانه اولی کل کشور در پایان تابستان امسال به ۱۶ هزار و ۳۳۰ نفر رسید که بیش از نیمی از تسهیلات پرداختی طی شش ماهه اول سال جاری به متقاضیان پرداخت شده است.


این در حالی است که حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان خانه اولی کل کشور از محل صندوق پس انداز مسکن یکم در دو ماه مرداد و شهریور ۹۶ در یک رکورد زنی بی سابقه از مرز ۲۰۰۰ فقره تسهیلات عبور کرد و به پرداخت ۲۲۲۴ فقره تسهیلات در مرداد ماه و همچنین ۲۷۳۱ فقره تسهیلات در شهریور ماه امسال منجر شد.


همچنین طی شش ماهه اول امسال، مجموعا ۹۳۳۲ فقره تسهیلات پرداختی از مجموع ۱۶ هزار و ۳۳۰ فقره تسهیلات کل تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خانه اولی کل کشور، پرداخت شد که نشان دهنده افزایش چشمگیر پرداخت تسهیلات به متقاضیان در نیمه اول سال جاری است.


شهریور سال گذشته تنها ۶۷۶ فقره تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به سپرده‌گذاران این صندوق در کل کشور پرداخت شد.


همچنین کارنامه ۲۸ ماهه ثبت نام متقاضیان در صندوق پس انداز مسکن یکم نیز از ثبت رکورد جدید در این صندوق طی شش ماهه اول امسال حکایت دارد، از ابتدای راه اندازی صندوق پس انداز مسکن یکم در خرداد ماه ۹۴ تا نیمه مهرماه امسال مجموعا حدود ۷۹ هزار نفر در شهر تهران برای دریافت تسهیلات ویژه ی خانه اولی ها در این صندوق ثبت نام و اقدام به سپرده گذاری کرده اند؛ این در حالی است که آمار ماهانه ثبت نام کنندگان شهر تهران در صندوق پس انداز مسکن یکم برای اولین بار در فاصله بازه زمانی ۱۸ مرداد تا ۱۷ شهریور ۹۶ و همچنین بازه زمانی ۱۸ شهریور تا ۱۷ مهرماه ۹۶، از مرز ۶ هزار ثبت نام در هر ماه، عبور کرد.


در حالی که آمار ثبت نام کنندگان صندوق پس انداز مسکن یکم در کشور هم اکنون از مرز ۲۸۲ هزار ثبت نام عبور کرده است؛ در همین بازه زمانی تعداد ثبت نام‌کنندگان کشوری صندوق یکم به بیش از ۲۲ هزار ثبت نام جدید در یک ماه -فاصله ۱۸ مرداد تا ۱۷ شهریور امسال- رسید که رکوردی بی سابقه در این زمینه محسوب می‌شود.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر