21 مرداد 1397 - 08:33
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت:

ضمانت بانکی را تسهیل می کنیم

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت، سامانه مرآت را گامی در تحقق افق 1400این بانک برشمرد و گفت: با اعتبارسنجی مشتریان، ضمانت بانکی را تسهیل کرده و مشتریان می توانند راحت تر تسهیلات دریافت کنند.
کد خبر : ۸۹۷۸۶
با عضویت در سامانه اعتبارسنجی مرآت، ضمانت بانکی را تسهیل می کنیم

به گزارش روابط عمومی، محمدحسین حسین زاده در جمع اصحاب رسانه و با تبریک روز خبرنگار افزود: حامیان قرض الحسنه از جمله عناصری است که در ساختار بانک قرض الحسنه رسالت تعریف شده و حامیان فرهنگی که خبرنگاران نیز از این دسته هستند در مجموعه حامیان قرض الحسنه به شمار می روند. 
وی بااشاره به افق 1400 بانک قرض الحسنه رسالت اظهارداشت: از مجموع 283شعبه در سراسر کشور از سال گذشته تاکنون بیش از 50شعبه با هدف ارائه خدمات شرعی، آسان و ارزان جمع آوری شده است. حسین زاده در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر تعدیل نیروی کارکنان شعب گفت: به هیچ عنوان تعدیل نیرویی در بانک قرض الحسنه رسالت در سراسر کشور نخواهیم داشت و صرفا نوع فعالیت کارکنان از شعبه به بانکداری اجتماعی تغییر می یابد. بدین معنی که در شعب مشتریان به بانک مراجعه می کنند اما در بانکداری اجتماعی، خدمات در محیط مشتری ارائه می شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت با اشاره به افتتاح حساب و درخواست غیرحضوری تسهیلات در این بانک یادآور شد: برای تحقق افق 1400باید به سمتی پیش برویم که درگاه های الکترونیکی، انتخاب اول مشتریان شود. حسین زاده همچنین عضویت مشتریان در سامانه اعتبارسنجی مرآت را گامی دیگر در تحقق این مهم عنوان کرد و گفت: این سامانه با هدف تسهیل ضمانت بانکی و شناخت اعضا راه اندازی شده است. 
وی با بیان اینکه در کشور دو بانک قرض الحسنه رسالت و قرض الحسنه مهر ایران به طور تخصصی خدمات قرض الحسنه ای ارائه می کنند، افزود: می توان در کشور با استفاده از قرض الحسنه به کاهش هزینه های مالی مردم کمک کرد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت با تاکید بر اینکه در این بانک نه سهامدار سودی دریافت می کند و نه سودی به سپرده گذار پرداخت می شود، گفت: قرض الحسنه صرفا برای یک مشکل عمومی، درمان، ازدواج و ... کاربرد ندارد بلکه می توان از این ابزار و ظرفیت قرض الحسنه برای حمایت و ایجاد اشتغال خرد و پایدار استفاده کرد.
حسین زاده با اشاره به اینکه کارآفرینی اجتماعی و حمایت از مشاغل خرد از جمله ماموریت های بانک قرض الحسنه رسالت است، افزود: در سال 95 به عنوان معین اقتصاد مقاومتی گلباف به این منطقه ورود و افق پنج ساله خود را بر ایجاد 500شغل پایدار ترسیم کرده ایم.
وی اظهارداشت: علاوه بر گلباف کرمان در استان های دیگر از جمله چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، خوزستان، مازندران و...مشاغلی ایجاد شده و به دنبال توسعه کار هستیم.
حسین زاده تاکید کرد: بانک قرض الحسنه رسالت با همراهی انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی، پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف، گروه توسعه کارآفرینی ثمین و شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت به عنوان شبکه توسعه اجتماعی رسالت و با هدف تولید در شهرهای کوچک و روستاها به این مناطق ورود کرده که منجر به کاهش مهاجرت و حتی مهاجرت معکوس شده است.
وی گفت: بانک قرض الحسنه رسالت در این شبکه نقش تامین مالی خرد را برعهده دارد و با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ای به رسالت خود جامه عمل می پوشاند.


ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر