• ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۴
  • کد خبر: 123218
روسیه

با تصمیم مسکو درباره تعطیلی کووید، اقتصاد روسیه سریعتر از آنچه انتظار می رفت احیا می شود.

به گزارش ایبِنا به نقل از راشاتودی، گزارش می شود که تصمیم اساسی مسکو برای عدم اعمال محدودیت های بیشتر ضد کووید، به اقتصاد روسیه کمک کرده است تا از رکود اقتصادی که در سه ماهه چهارم سال گذشته، بازگردد.

 محدودیت های سبک تر Covid-۱۹ به دنبال تعطیلی های اولیه، پشتیبانی لازم را برای اقتصاد بزرگترین صادرکننده انرژی جهان به دست آورده که در واقع کمتر از بسیاری از همتایان خود در سال ۲۰۲۰ کاهش داشته است.

روز پنجشنبه به گزارش سرویس آمار فدرال، تولید ناخالص داخلی این کشور از اکتبر تا دسامبر ۱.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کوچک شد.

با این کاهش، پیش بینی ​​اقتصاددانان بلومبرگ درمورد کوچکی ۲.۲ درصدی اقتصاد، کاهش یافت. این کوچکی در تمام سال از ۳.۱ درصد به ۳ درصد تغییر کرد.

به گفته یک تحلیلگر اقتصادی: پس از کوچک شدن حیرت انگیز اقتصاد در سال ۲۰۲۰، بهبودی در پیش رو است که با شیوع آهسته، پیشرفت در واکسیناسیون و افزایش قیمت نفت تقویت می شود. این کاهش در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ ناشی از تورم از افزایش قیمت جهانی مواد غذایی و ضعف پول ملی بود.

ماه گذشته، بانک مرکزی روسیه نرخ بهره خود را به ۴.۵ درصد رساند و این اولین افزایش از سال ۲۰۱۸ بود. این دولت همچنین قیمت برخی محصولات غذایی را تعیین و کنترل کرد و صادرات برخی از محصولات کشاورزی شامل گندم را تعیین کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =