• ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
  • کد خبر: 123524
نفت

با افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا در هند و سایر کشورها، قیمت نفت سقوط کرد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز دوشنبه قیمت نفت با وجود نگرانی ها از افزایش موارد ابتلای ویروس کرونا در هند و سایر کشورها که منجر به اقدامات شدیدتر و صدمه به فعالیت های اقتصادی و تقاضای نفت خام شد، قیمت نفت سقوط کرد.

هر بشکه نفت خام برنت پس از افزایش ۶ درصدی هفته گذشته، با ۴۳ سنت یا ۰.۶ درصد کاهش در ۶۶.۳۴ دلار در هر بشکه رسید. نفت ایالات متحده با ۴۲ سنت یا ۰.۷ درصد کاهش، به ۶۲.۷۱ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که هفته گذشته ۶.۴ درصد رشد داشت.

روز یکشنبه هند ۲۶۱ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلای جدید ویروس کرونا گزارش کرد که تقریباً به ۱۴.۸ میلیون نفر رسید، رتبه دوم بعد از ایالات متحده که بیش از ۳۱ میلیون مورد ابتلا گزارش کرده است. مرگ و میر هند در اثر COVID-۱۹ تا ۱۵۰۱ نفر افزایش یافت و در مجموع به ۱۷۷،۱۵۰ نفر رسید. در بیانیه ای اواخر روز یکشنبه مقامات گفتند که هنگ کنگ پروازهای خود را از هند، پاکستان و فیلیپین از ۲۰ آوریل به دلیل ورود  موارد مبتلا متوقف می کند.

طبق نظرسنجی ماهانه رویترز: شرکت های ژاپنی معتقدند سومین اقتصاد بزرگ جهان، دوره چهارم عفونت ویروس کرونا را با صدمه بیشتر به تجارت تجربه خواهد کرد. ژاپن به مراتب کمتر از اقتصادهای بزرگ دیگر موارد ابتلا به COVID-۱۹ داشته است، اما طبق پاسخ آنها در نظرسنجی، نگرانی در مورد موج جدید همه گیری به سرعت در حال افزایش است. طبق نظربرخی از شرکت ها: سرعت واکسیناسیون کمتر در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته گروه هفت و نبودن احساس بحران میان عموم مردم، موج جدیدی از ابتلا را تحریک می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =