• ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۲
  • کد خبر: 124120
طلا

قیمت طلا به بالاترین سطح در بیش از سه ماه گذشته افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز دوشنبه با افت سود اوراق خزانه داری ایالات متحده و نگرانی ها از افزایش موارد ابتلای COVID-۱۹ در برخی از کشورهای آسیایی، تقاضا برای طلا افزایش یافت.

طلای اسپات با رشد ۰.۶ درصدی به قیمت ۱۸۵۳ دلار و ۵۰ سنت در هر اونس افزایش قیمت داشت و به بالاترین حد خود از ۱۰ فوریه رسید، معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۹ درصد جهش به ۱۸۵۴.۱۰ دلار رسید. به گفته یک استراتژیست سود خزانه داری در حال کاهش است و از سوی دیگر، به نظر می رسد ترسی که از افزایش مجدد ویروس در سنگاپور، تایوان و بازارهای بزرگ آسیا-اقیانوسیه وجود دارد تقاضای طلا  را افزایش می دهد. سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به یک هفته به کمترین میزان خود رسید و هزینه نگهداری طلای بدون سود را کاهش داد.

سنگاپور با گزارش بیشترین موارد ابتلای به کووید طی چند ماه گذشته، بیشتر مدارس را از روز چهارشنبه تعطیل می کند، در حالی که تایوان محدودیت های جدیدی را برای تجمعات و آمد و شد اعمال کرد. در هند، دومین کشور از نظر آمار بالای ابتلا به همه گیری در جهان پس از ایالات متحده، شمار موارد ابتلا به کرونا در روز یکشنبه به حدود ۲۴.۷ میلیون نفر رسید.

سرمایه گذاران منتظر نتیجه آخرین جلسه فدرال رزرو ایالات متحده هستند که روز چهارشنبه برگزار می شود تا سرنخ های بیشتری درباره سیاست پولی بانک مرکزی و هرگونه اظهار نظر در مورد افزایش تورم داشته باشند.

تورم در کوتاه مدت و میان مدت، محرک قدرتمندی پشت طلا خواهد بود. همیشه نگرانی هایی برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو وجود دارد، اما آخرین گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی به رفع این نگرانی کمک می کند.

طلا به عنوان حفاظی در برابر افزایش تورم تلقی می شود. به گفته یک تحلیل گر ممکن است قیمت طلای اسپات به ۱۸۶۷ دلار در هر اونس افزایش یابد، در حالی که مقاومت در قیمت ۱۸۴۷ دلار را شکسته است. نقره با ۰.۹ درصد افزایش به ۲۷.۶۵ دلار در هر اونس رسید. پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۲۸ دلار و پالادیوم با افزایش ۰.۴ درصد به بالاتر از ۲۹۰۴.۷۲ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =