• ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
  • کد خبر: 124474
طلا

با سود بیشتر اوراق خزانه داری امریکا و ارزش سهام بالاتر، قیمت طلا از اوج ۵ ماهه‌اش برگشت.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز چهارشنبه قیمت طلا از بالاترین رقم پنج ماه گذشته عقب نشینی کرد، افزایش سود اوراق قرضه بر این فلز امن سنگینی کرده و داده های اقتصادی ایالات متحده باعث تمایل به دارایی های پرریسک می شود. روز سه شنبه، طلای اسپات پس از رسیدن به بالاترین قیمت از ۸ ژانویه یعنی ۱۹۱۶.۴۰ دلار، با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۸۹۸.۵۸ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۹۰۱.۹۰ دلار در هر اونس رسید.

داده ها نشان داد که فعالیت تولید ایالات متحده در ماه می افزایش یافته است در حالی که افزایش تقاضا در اقتصاد رو به بازگشایی باعث افزایش سفارش ها شده است. اما به دلیل کمبود مواد اولیه و نیروی کار، کار ناتمام مانده است. سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده یک شبه به بالاترین سطح یک هفته رسید و هزینه نگهداری طلای بدون سود را افزایش داد. با توجه به آخرین داده های اقتصادی ایالات متحده به عنوان نشانه های بازگشت اقتصاد و افزایش نرخ تورم، احساس خطر در بازارهای مالی بزرگ تر، در همان حد باقی مانده است. تورم منطقه یورو در ماه می فراتر از هدف بانک مرکزی اروپا افزایش یافت، و این یک چالش برای سیاستگذارانی است که خوشبختانه با قیمت های بالاتر زندگی می کنند، اما ممکن است با واکنش مصرف کنندگان عصبانی مواجه شوند.

گفته می‌شود که تورم بالاتر، گرفتاری پس‌اندازکنندگان را بیشتر می‌کند و بانک مرکزی اروپا باید با افزایش نرخ بهره خود از صفر درصد به آن پاسخ دهد. در این هفته تمرکز فعالان بازار به داده‌های حقوق و دستمزد ایالات متحده خواهد بود که با شفافیت بیشتر در مورد بهبود اقتصادی و اقدامات سیاسی میان مدت فدرال رزرو، در روز جمعه ارائه می‌شود.

SPDR Gold Trust، بزرگ ترین صندوق در بورس جهان با پشتیبانی طلا گفت که دارایی های آن با ۰.۳ درصد افزایش از ۱۰۴۳.۲۱ تن در روز جمعه به ۱۰۴۵.۸۳ تن در روز سه شنبه افزایش یافت. هر اونس پالادیوم با کاهش ۰.۱ درصدی به ۲۸۵۶.۸۲ دلار رسید، نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۷.۸۸ دلار رسید و پلاتین نیز در قیمت ۱۱۹۱.۵۱ دلار ثابت بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =