• ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲
  • کد خبر: 124706
نفت

با بهبود تقاضا و افزایش واکسیناسیون کرونا، بالاترین قیمت چند ساله نفت حفظ شد.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز دوشنبه قیمت نفت نزدیک به بالاترین قیمت چند ساله ماند در حالی که افزایش واکسیناسیون COVID-۱۹ به حذف محدودیت های سفر کمک کرده، چشم انداز بهبود تقاضا حمایت می شود. قیمت نفت برنت با ۱۴ سنت افزایش یا ۰.۲ درصد افزایش به ۷۲.۸۳ دلار رسید.

هفته گذشته ۱.۱ درصد افزایش یافت و روز جمعه بالاترین میزان از ماه می ۲۰۱۹ به میزان ۷۳.۰۹ دلار بود. نفت وست تگزاس اینترمدیت ایالات متحده نیز با ۱۴ سنت یا ۰.۲ درصد افزایش در ۷۱.۰۵ دلار در هر بشکه، پس از رسیدن به بالاترین قیمت از اکتبر ۲۰۱۸ با ۷۱.۲۴ دلار در روز جمعه، ۱.۹ درصد در هفته گذشته افزایش داشت.

میزان تردد وسایل نقلیه در حال بازگشت به قبل از همه گیری در آمریکای شمالی و بیشتر اروپا است و با کاهش تعطیلات و محدودیت های دیگر، هواپیماهای بیشتری درتردد هستند و سه هفته سود برای نفت را به همراه داشت.

روز جمعه آژانس بین المللی انرژی (IEA) در گزارش ماهانه خود گفت: اوپک پلاس، برای تأمین بهبود تقاضا نیاز به افزایش تولید دارند. پس از اینکه همه گیری در سال ۲۰۲۰، تقاضا رو از بین برد، اوپک پلاس تولیدات خود را برای حمایت از قیمت ها محدود کرده است.

آژانس بین المللی انرژی (IEA) گفت: اوپک پلاس باید تولید را بالا ببرد تا بازارهای جهانی نفت به اندازه کافی تامین شود. گلدمن ساکس اعلام کرد که انتظار می رود قیمت نفت برنت در تابستان امسال به ۸۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد، در حالی که افزایش واکسیناسیون باعث افزایش فعالیت اقتصادی در سراسر جهان می شود.

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در گزارش هفتگی خود اعلام کرد سکوهای نفتی ایالات متحده با شش مورد افزایش به ۳۶۵، یعنی بالاترین میزان از آوریل ۲۰۲۰ رسیده است. این بزرگترین افزایش هفتگی سکوهای نفتی در یک ماه بود، در حالی که شرکت های حفاری به دنبال بهره مندی از افزایش تقاضا بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =