• ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
  • کد خبر: 124767
بازار سهام

بازار سهام آسیا و اقیانوسیه نوسان داشت و داده‌های صادرات ژاپن در ماه می برخلاف انتظارات بود در حالی که وال استریت قرمزپوش بود.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، سهام‌های آسیا و اقیانوسیه در معاملات چهارشنبه صبح افت و خیز داشت با وجودی که سرمایه گذاران به انتشار داده ها در چین و تصمیم نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده امیدوار بودند. در ژاپن، نیک کی ۲۲۵، ۰.۲۷ درصد افت کرد در حالی که شاخص تاپیکس ۰.۱۷ درصد افزایش یافت. روز چهارشنبه داده های وزارت دارایی ژاپن نشان داد: صادرات ژاپن در ماه می ۴۹.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته که این کمتر از ۵۱.۳ درصد افزایش پیش بینی شده اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بود. سهام چین در معاملات اولیه سقوط کرد. کامپوزیت شانگهای ۰.۳۶ درصد کاهش یافت در حالی که شنزن ۰.۳۷۱ درصد کاهش داشت. شاخص هنگ سنگ در هنگ کنگ ۰.۲۷ درصد افت کرد.

روز چهارشنبه قرار است تا چین داده های اقتصادی، شامل تولیدات صنعتی و خرده فروشی را برای ماه می در ساعت ۳:۰۰ بعد از ظهر اعلام کند. کاسپای کره جنوبی ۰.۵ درصد بالاتر بود. سهام استرالیا  مانند اس اند پی/ای اس اکس ۲۰۰ با رشد ۰.۳ درصد افزایش یافت. ام اس سی آی، جامع ترین شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه در خارج از ژاپن ۰.۱۳ درصد پایین تر معامله شد.

تصمیم پیش روی فدرال: شب گذشته در وال استریت، اس اند پی ۵۰۰ با ۰.۲ درصد افت به ۴۲۴۶.۵۹ رسید در حالی که داو جونز با کاهش ۹۴.۴۲ واحد به ۳۴۲۹۹.۳۳ رسید. کامپوزیت نزداک با کاهش ۰.۷۱ درصد به ۱۴۰۷۲.۸۶ رسید. ضررهای وال استریت در حالی بود که سرمایه گذاران منتظر پایان جلسه سیاست گذاری دو روزه فدرال رزرو ایالات متحده بودند که از سه شنبه آغاز شد. در حالی که انتظار نمی رود این بانک مرکزی اقدامی انجام دهد، معامله گران تورم و برنامه های نهایی بانک فدرال رزرو را زیر نظر دارند.

ارزها و نفت

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از همتایان خود، پس از جهش اخیر تا بالای ۹۰.۶ در ۹۰.۵۵۴ قرار گرفت. ین ژاپن با ۱۱۰.۰۹ در هر دلار معامله شد. دلار استرالیا در ۰.۷۶۸۷ دلار تغییر قیمت داد.

قیمت نفت در معاملات روز آسیا بالاتر رفت و معاملات آتی نفت خام برنت با ۰.۶۵ درصد افزایش به ۷۴ دلار و ۴۷ سنت در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۶۵ درصد افزایش به ۷۲.۵۹ دلار در هر بشکه رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =