• ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
  • کد خبر: 124937
نفت

با افت بیش از حد انتظار ذخایر نفت ایالات متحده آمریکا، قیمت نفت افزایش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از رویترز، روز چهارشنبه داده های صنعت نشان داد که موجودی نفت خام ایالات متحده بیش از حد انتظار کاهش داشته، و دیدگاه تعادل عرضه و تقاضا با افزایش سفرهای جاده ای و هوایی در اروپا و آمریکای شمالی تقویت شد. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI)، پس از افت ۶۰ سنت در روز سه شنبه، با ۳۳ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش به ۷۳.۱۸ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام برنت ۴۲ سنت یا ۰.۶ درصد جهش کرد و به ۷۵.۲۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته دو منبع از بازار، گروه صنعتی انستیتو نفت آمریکا گزارش کرد که ذخایر نفت خام در هفته منتهی به ۱۸ ژوئن ۷.۲ میلیون بشکه کاهش یافت. این کاهش بسیار بیشتر از ۳.۹ میلیون بشکه مورد انتظار نظرسنجی رویترز بود. اگر ارقام رسمی اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده که آخر وقت روز چهارشنبه اعلام می شود، این کاهش قیمت را تایید کند، این پنجمین هفته متوالی کاهش است که نشان دهنده تشدید بازار ایالات متحده است. اوپک پلاس قصد دارد در جلسه اول جولای ارزیابی بهبود تقاضا را بررسی کند.

روز سه شنبه دو منبع اوپک پلاس گفتند که اوپک پلاس در حال بحث در مورد افزایش تدریجی عرضه از ماه آگوست است، اما هنوز در مورد میزان دقیق آن تصمیمی اتخاذ نشده است.  تحلیل گران گفتند: اوپک پلاس بار دیگر با تصمیم های سخت بازار روبرو می شود. پیشرفت جهانی در کمپین های واکسیناسیون COVID-۱۹ باعث شده جا به جایی در ایالات متحده، چین و اروپا به سرعت بهبود یابد.

آنها گفتند: با این وجود انتظار می رود نفت ایران در کوتاه مدت به بازار وارد شود واوپک هم در مورد افزایش عرضه محتاط است. عقب نشینی دلار آمریکا از بالاترین رقم دو ماهه در پایان هفته گذشته نیز به افزایش قیمت نفت کمک کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =