• ۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
  • کد خبر: 125122
طلا

قیمت طلا در آستانه بدترین افت ماهانه از سال ۲۰۱۶، ثابت ماند.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز چهارشنبه قیمت طلا ثابت بود در حالی که داده های مشاغل ایالات متحده در اواخر این هفته، احتیاط سرمایه گذاران را در پی داشت، اما قیمت ها بدترین ماه خود را از نوامبر ۲۰۱۶ با تغییر موضع گیری سیاسی فدرال رزرو ایالات متحده نشان دادند.

قیمت هر اونس طلای اسپات ثابت و در ۱۷۶۱.۸۰ دلار بود. معاملات آتی طلای ایالات متحده با کاهش ۰.۱ درصدی به ۱۷۶۱.۸۰ دلار رسید. این ماه، قیمت ها ۷.۶ درصد کاهش داشتند. طی سه ماهه گذشته، طلا ۳.۲ درصد افزایش یافته بود.

روز سه شنبه کریستوفر والر، مدیر کل بانک مرکزی فدرال گفت که او در مورد این اقتصاد بسیار خوش بین است و فکر می کند فدرال رزرو باید افزایش نرخ بهره را شروع کند اما از گفتن زمان اجتناب کرد که ممکن است از سال آینده باشد. اطمینان مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن به بالاترین سطح، طی یک تا یک و نیم  سال گذشته رسید در حالی که خوش بینی در حال رشد بازار کار با بازگشایی اقتصاد، نگرانی ها را در مورد تورم بالاتر جبران کرد.

طبق نظرسنجی رویترز، پیش بینی می شود داده های حقوق و دستمزد غیر کشاورزی وزارت کار ایالات متحده، روز جمعه ۶۹۰ هزار شغل را نشان دهد، در حالی که در ماه می ۵۵۹ هزار نفر بود. طلا، حفاظی در برابر تورم است، اگرچه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو باعث افزایش هزینه نگهداری شمش و جذابیت آن شود.

هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۵.۸۱ دلار رسید. قیمت پالادیوم با ۰.۴ درصد در ۲۶۸۶.۸۱ دلار قرار گرفت و به چهارمین سود متوالی در این دوره رسید. پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۶۸.۹۶ دلار رسید و بدترین سه ماهه خود را از ماه مارس گذشته به ثبت رساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =