• ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
  • کد خبر: 125789
طلا

در آستانه تصمیم سیاست فدرال رزرو، قیمت طلا نزدیک ۱۸۰۰ دلار ثابت ماند.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز چهارشنبه قیمت طلا ثابت ماند و در سطح ۱۸۰۰ دلار در هر اونس قرار گرفت، در حالی که سرمایه گذاران منتظر نشست فدرال رزرو ایالات متحده در مورد برنامه های سیاست کاهش هستند. هر اونس طلای اسپات با قیمت ۱۷۹۸.۷۵ دلار ثابت بود. معاملات آتی طلای ایالات متحده با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۷۹۸.۲۰ دلار در هر اونس رسید.

بیانیه سیاست فدرال رزرو در اواخر امروز، به دنبال کنفرانس خبری با رئیس فدرال رزرو جروم پاول منتشر می شود. سرمایه گذاران به دنبال نشانه هایی از زمان شروع بانک مرکزی به کاهش پشتیبانی پولی خود هستند.

اطمینان مصرف کننده ایالات متحده در ماه جولای به بالاترین سطح ۱۷ ماهه خود رسید، حتی با وجود افزایش نگرانی از تورم، برنامه های مصرفی خانوارها نیز افزایش داشت که نشان می دهد اقتصاد رشد قوی خود را در اوایل سه ماهه سوم حفظ کرده است.

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه پیش بینی رشد ۶ درصدی جهانی خود را برای سال ۲۰۲۱ حفظ کرد و چشم انداز خود را برای ایالات متحده و سایر اقتصادهای ثروتمند ارتقا داد، اما تخمین برای کشورهای در حال توسعه که با افزایش موارد ابتلای Covid-۱۹ مبارزه می کنند را کاهش داد.

دلار آمریکا هفته گذشته در زیر اوج سه و نیم ماهه خود ثابت ماند. قیمت هر اونس نقره در ۲۴.۶۷ دلار ثابت بود و روز سه شنبه به پایین ترین سطح خود در چهار ماه گذشته و به ۲۴.۴۶ دلار رسید. هر اونس پالادیوم ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۲۶۰۵.۰۱ دلار رسید، در حالی که پلاتین ۰.۲۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۵۲.۹۳ دلار رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =