• ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
  • کد خبر: 128419
کاهش سود اوراق

با انتظار سرمایه‌گذاران برای تصمیم رئیس فدرال رزرو، سود اوراق خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت.

به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، سود اوراق خزانه داری ایالات متحده در روز جمعه کاهش یافت و سرمایه گذاران چشم انتظار معرفی رئیس فدرال رزرو بودند. سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری با ۴.۸ واحد کاهش به ۱.۵۳۹ درصد رسید. سود اوراق قرضه ۳۰ ساله خزانه داری با ۶.۶ واحد کاهش به ۱.۹۰۷ درصد رسید.

سود اوراق معکوس با قیمت ها حرکت می کند و ۱ نقطه پایه برابر با ۰.۰۱ درصد است. انتظار می رود که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تا آخر این هفته انتخاب خود را برای ریاست فدرال رزرو اعلام کند. تا همین اواخر، انتظار می رفت که جروم پاول، رئیس فعلی فدرال رزرو دوباره نامزد این پست شود. بایدن برای این کار با لیل برینارد، نیز مصاحبه کرده است.

اگر برینارد به‌عنوان رئیس منصوب شود، بسیاری انتظار دارند که فدرال‌رزرو حتی بیشتر از این پیشروی کند، به این معنی که این امر می‌تواند سرعت کاهش برنامه خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی و افزایش نرخ‌های بهره را کاهش دهد. سودها نیز پایین تر بود، در حالی که افزایش موارد ابتلا به کرونا در اروپا بهبود اقتصادی را تضعیف کرده است. روز جمعه اتریش اعلام کرد که به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کووید، از روز دوشنبه وارد چهارمین قرنطینه ملی خود می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =