برجام

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همه جایگزین‌های احتمالی برجام برای ایران را رد کرد و گفت: همه طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات وین به دنبال از سرگیری برجام به شکل مورد توافق اولیه و تضمین آن هستند.

به گزارش ایبِنا به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا گفت: همه طرف‌های شرکت کننده در مذاکرات وین به دنبال از سرگیری برجام به شکل مورد توافق اولیه و تضمین آن هستند و این اشتباه است که بگوییم مذاکرات به بن بست رسیده است. روز چهارشنبه ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: هیچ جایگزینی برای برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد و پیشنهاد گزینه‌های دیگر، این توافق را دشوارتر می‌کند.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: هر چیزی که برای اجرای کامل برجام لازم است در آن وجود دارد. همه صحبت‌ها درباره طرح جایگزین و سناریوها یا تهدیدهایی مشابه این، اصل موضوع را منحرف می‌کند و قطعاً برای فضای مذاکرات نه تنها مفید نیست که مخرب است. همه طرف‌های شرکت کننده در مذاکرات وین به دنبال از سرگیری برجام به شکل مورد توافق اولیه و تضمین آن هستند و این اشتباه است که بگوییم مذاکرات به بن بست رسیده است. ما انتظار داریم که جستجو برای گره گشایی های لازم هر چه سریع تر انجام شود.

هفتمین دور مذاکرات برای بازگرداندن برجام پس از وقفه ی انتخابات ایران، از ۲۹ نوامبر در وین آغاز شد. در طول شش دور از ماه آوریل تا ژوئن، مذاکره‌کنندگان تعیین کردند که کدام تحریم‌های آمریکا علیه ایران باید برداشته شود و فهرستی از اقدام های تهران برای بازگشت به تعهداتش را تهیه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =