09 خرداد 1402 - 17:35

تسهیل تامین ارز با تدابیر وزارت صمت و بانک مرکزی

مدیرعامل ایران خودرو گفت: تدابیر اتخاذ شده از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی سبب تسهیل تامین ارز در شبکه تامین و ایران خودرو شده است.
کد خبر : ۱۵۱۱۵۹

به گزارش ایبِنا؛ علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه پیگیری و مکاتبه با نهاد‌های مرتبط تصمیم ساز و تصمیم گیر در فرآیند تامین و تولید خودروسازان روال عادی به شمار می‌رود، نامه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درخصوص ضرورت تامین ارز را مربوط به ماه گذشته دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه یک دستگاه خودرو از هزاران قطعه تشکیل می‌شود و نبود حتی یکی از قطعات مورد نیاز، سبب کسری در تولید می‌شود از این رو اقدامات لازم برای جلوگیری از ایجاد تولید کسری از الزامات مدیریتی در یک بنگاه اقتصادی به شمار می‌رود.

 

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری شکل گرفته، مشکلی در تولید ایجاد نخواهد شد و بزرگ‌ترین خودروساز کشور روند افزایشی تولید را برای تامین نیاز بازار و ایفای تعهدات مشتریان حفظ خواهد کرد.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: روز گذشته سرپرست محترم وزارت صمت نیز اظهار کرد که با وجود تمام مشکلات که از آغاز دولت سیزدهم در صنعت خودروسازی کشور وجود داشته، در سال گذشته برای اولین بار طی چند سال اخیر، تولید خودرو به حدود ۱.۴ میلیون دستگاه رسیده و رشد ۳۹ درصدی ثبت شده است.

 

عظیمی افزود: به گفته سرپرست وزارت صمت، با توافقات وزارت صمت با بانک مرکزی، تامین ارز خودروسازان فراهم و نگرانی‌ها نیز رفع شده است، تولید روزانه خودروسازان نیز افزایش چشم گیری یافته و عرضه به بازار نیز مناسب است به گونه‌ای که ایران خودرو توانسته ۱۳ هزار محصول خود را زودتر از موعد تحویل، به مشتریان تحویل دهد که اقدامی کم‌سابقه بوده است.

برچسب ها: ارز بانک مرکزی صمت
ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر