بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۸ هزار و ۵۸۶ واحدی معادل ۰.۷۵ درصد به یک میلیون و ۱۵۷ هزار و ۲۲۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶ واحدی به ۱۷ هزار و ۷۲۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه سیزدهم خردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۲۲۲۳ واحدی معادل ۰.۷۵ درصد به رقم ۲۹۹ هزار و ۷۰۲ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۷۹۱ واحدی معادل ۰.۴۷ درصد، عدد ۳۸۳ هزار و ۸۲۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۵۵ واحدی به رقم ۲۴۷ هزار و ۵۳۹ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۵۲۵ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۵۳ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۱۲۶ واحد افزایش به رقم ۸۴۷ هزار و ۱۹۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۱۰۴۵ واحد افزایش  همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۳۳۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، تاپیکو، شپدیس، خودرو، شپنا و نوری با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی انرژی۳، اپال و وسخوز، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۹۳۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۶۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۴۶ هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد ونیرو(سرمایه‌گذاری‌نیرو) با ۶.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای سیستم، خریخت، برکت، شوینده و سیدکو بود. همچنین نماد معاملاتی کحافظ (کاشی‌ وسرامیک‌ حافظ‌) با ۱۵.۶۹ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای انرژی۳، غشهد، وتوشه، فجر، سغرب و دفارا قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =