• ۱۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴
  • خبرنگار: maghamifar
  • کد خبر: 125211
بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲ هزار و ۳۱۹ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۱۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه سیزدهم تیرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۹۷ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد به رقم ۳۲۰ هزار و ۷۰۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۷۰۹ واحدی معادل ۰.۱۹ درصد، عدد ۳۸۲ هزار و ۱۴۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۵۴ واحدی به رقم ۲۴۴ هزار و ۴۲۲ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۹۲۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۱ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۰۴ واحد کاهش به رقم ۹۲۰ هزار و ۴۰۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۳۴۹ واحد کاهش  همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شستا، شپنا، شتران، اخابر، وبملت و وامید با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی پارسان، شبریز و پارس، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۸۸۹ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۸۷۵ هزار و ۷۷۳ نوبت معامله و به ارزش ۵۰ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد وتوصا(گروه س توسعه صنعتی ایران) با ۴.۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای فسرب، لبوتان، فاما، دلقما و سخزر بود. همچنین نماد معاملاتی وسکرمان(س.سهام عدالت استان کرمان) با ۴.۹۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای لپارس، شسینا، فلامی، تکنو، وبهمن و کبافق قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =