بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۳۴۷  واحدی معادل ۰.۱۷ درصد به یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۸۹۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۸۷ واحدی به ۱۹ هزار و ۸۷۰ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز کاری هفته (دوشنبه یازدهم مردادماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۸۹  واحدی معادل ۰.۱۷ درصد به رقم ۳۴۰ هزار و ۹۶۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۱۵۷  واحدی معادل ۰.۲۹ درصد، عدد ۴۰۰ هزار و ۹۰۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۷۲۲ واحدی به رقم ۲۵۳ هزار و ۳۵۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۶۸۱ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۸۹ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۶۷۹ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۲۶ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۵۲۵ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۳۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، شپدیس، کچاد، نوری، شفن و وپارس با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی میدکو، خودرو و وغدیر، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۶ میلیارد و ۷۲۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۸۸ هزار و ۸۸۴ نوبت معامله و به ارزش ۴۴ هزار و ۴۷۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کالا(بورس کالای ایران با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کدما، شکلر، وسهرمز و دپارس بود. همچنین نماد معاملاتی فجر(فولاد امیرکبیرکاشان) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای شلعاب، وسکرشا، سهرمز، سفار و غاذر قرار گرفتند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =