19 خرداد 1401 - 11:00

بانک مرکزی: تامین پرداخت یارانه‌ها از منابع سازمان هدفمندی است

بانک مرکزی ادعای چند رسانه منتقد دولت درباره استفاده از منابع بانک مرکزی و بانک‌ها برای پرداخت یارانه‌های نقدی را تکذیب کرد.
کد خبر : ۱۳۳۳۵۷
بانک مرکزی میرداماد

به گزارش ایبِنا، در پی درج گزارشی با عنوان «دست دولت در جیب بانک‌ها» در روزنامه اعتماد مورخ چهارم خردادماه سال جاری که در چند رسانه دیگر هم بازتاب داشت، روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: مطلب مذکور ابهامات و شائبه‌هایی را مبنی بر اینکه برخی از بانک‌ها مدعی هستند که دولت منابع پرداختی یارانه نقدی اخیر (۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی) را از محل منابع این بانک‌ها تأمین کرده است و بابت این موضوع به بانک‌ها بدهی دارد؛ مطرح کرده است.


در همین راستا و به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی به شرح زیر ارائه می‌شود که نحوه تأمین منابع یارانه پرداختی به حساب سرپرستان خانوارها در قانون بودجه سال جاری مشخص شده است. بر این اساس، در راستای اجرای طرح مذکور، دولت از محل منابع تبصره ۱۴ قانون بودجه (منابع و مصارف سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها)، مبالغ تعیین شده را به حساب افراد مشمول دریافت یارانه واریز کرده است. همانطور که ملاحظه می‌شود سازوکار اجرایی طرح به گونه‌ای تنظیم شده است که منابع بانک‌ها درگیر اجرای آن نشود.‌

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر