22 خرداد 1401 - 14:47
عضو شورای عالی کانون صرافان به ایبِنا خبر داد؛

به زودی اخبار خوبی درباره صرافی‌های رسمی اعلام می‌شود

عضو شورای عالی کانون صرافان گفت: بانک مرکزی تمهیدات خوبی را در زمینه ساماندهی بازار غیررسمی ارز اندیشیده و با توجه به جلسه‌ای که امروز داشتیم به زودی خبرهای خوبی درخصوص صرافی‌های رسمی خواهیم شنید.
کد خبر : ۱۳۳۴۴۳
دلار یورو

به گزارش خبرنگار ایبِنا، عضو شورای عالی کانون صرافان در حاشیه نشست رئیس کل بانک مرکزی با صرافان، اقدام رئیس کل بانک مرکزی برای دعوت از بخش خصوصی و کانون صرافان به عنوان نماینده بخش خصوصی را بسیار ارزشمند و مهم توصیف کرد و گفت: هر زمان که بین بخش خصوصی و دولت تعامل و نزدیکی ببشتری را داشته باشیم به طور قطع شاهد نتایج بهتری خواهیم بود. 


کامران سلطانی‌زاده تاکید کرد: همواره اعلام کرده‌ایم که تنها راه مبارزه و محدود کردن فضای غیررسمی، فعال کردن بازار رسمی است. با توجه به شرایط کشور و تحریم‌ها ناخواسته به سمتی رفتیم که شاهد فعالیت بازار غیررسمی هستیم. به همین دلیل درخواست داریم نهادهایی که خارج از بانک مرکزی رصد قوانین و بررسی مسائل را برعهده دارند، در برقراری و اعمال این نکات یک تعاملی با بانک مرکزی داشته باشند که تبعات آن تصمیمات را در کوتاه مدت و بلند مدت بررسی کنند چون بانک مرکزی به دلیل محدودیت‌هایی که دارد باید اقداماتی را در مدت زمان درست و مفید انجام دهد. 


وی با بیان اینکه تقویت فضای رسمی می‌تواند بازار غیررسمی را با چالش و محدودیت مواجه کند، ادامه داد: بانک مرکزی تمهیدات خوبی را در زمینه ساماندهی بازار غیررسمی ارز اندیشیده و با توجه به جلسه‌ای که امروز داشتیم به زودی خبرهای خوبی درخصوص صرافی های رسمی خواهیم شنید. امیدواریم صرافی‌های رسمی همانند همه بخش غیررسمی بتواند خدماتی که مردم نیاز دارند ارائه دهد چرا که زمانی که مردم بتوانند خدمات رسمی خود را در صرافی‌های رسمی تحت نظر بانک مرکزی که در سامانه‌های رسمی ثبت می‌شود دریافت کنند دیگر نیازی نیست که به فضای غیررسمی رجوع کنند. 


عضو شورای عالی کانون صرافان همچنین با اشاره به ممنوعیت بازار فردایی گفت: این ممنوعیت در گذشته هم بوده و مورد جدیدی در این باره نداشته‌ایم. زمانی که بانک مرکزی تمهیدات خود را اجرا کند و ارز به صورت مدیریت شده نیاز متقاضیان واقعی را تامین کند به طور قطع بازار فردایی هم با ورود قوی بانک مرکزی و کانون صرافان مدیریت می‌شود و عملا جذابیت خود را از دست خواهد داد. 


وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از این تلاطمات ارزی که در این روزها رخ داده ناشی از هیجانات اخبار خارجی بوده است اما همیشه صعود ناگهانی ارز با حضور بازارساز بشدت تعدیل شده است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر