08 تير 1401 - 07:29
رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با ایبِنا:

بانک‌ها باید افزایش سرمایه داشته باشند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک‌های خصوصی و دولتی باید افزایش سرمایه داشته باشند.
کد خبر : ۱۳۴۰۴۱
صالح آبادی

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا گفت: بانک‌های خصوصی و دولتی باید افزایش سرمایه داشته باشند. برای بانک‌های دولتی با کمک وزارت امور اقتصادی و دارایی که سهامدار این بانک‌ها هستند، در حال تدارک بسته‌ای به صورت اوراق یا سهام سهل‌البیع و سایر روش‌های دیگر جهت ارائه به دولت هستیم که در اختیار این بانک‌ها بابت مطالبات و افزایش سرمایه آنها قرار گیرد.


وی در خصوص بانک‌های خصوصی نیز اضافه کرد: سهامداران باید افزایش سرمایه را در بانک‌های خصوصی انجام دهند، وضعیت سرمایه تک‌تک بانک‌ها و سایر شاخص‌های سلامت آنها در کمیته اصلاح نظام بانکی که در بانک مرکزی به ریاست قائم مقام بانک مرکزی و حضور معاونت‌های مختلف بانک از جمله معاونت نظارت بانک مرکزی تشکیل شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد، زیرا در بانک مرکزی در مورد تمام بانک‌ها محاسبه شده است.


رئیس کل بانک مرکزی دراین خصوص یادآور شد: هر شاخصی که از استاندارد لازم برخوردار نباشد و پائین‌تر از آن قرار داشته باشد، از بانک مورد نظر برنامه خواسته می‌شود و این برنامه هم در کمیته اصلاح نظام بانکی مصوب خواهد شد و بانک موظف است طبق برنامه زمانبندی شده، اقدامات اصلاحی خود را انجام دهد که یکی از آنها هم افزایش سرمایه به حساب می‌آید که به جد در حال دنبال شدن است.

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر