در گفت‌وگو با ایبِنا تشریح شد؛

ضوابط جدید برخورد با مجرمان پولشویی و تامین مالی تروریسم

ضوابط جدید برخورد با مجرمان پولشویی و تامین مالی تروریسم
تفاهم‌نامه سه جانبه برای واکنش سریع در رسیدگی قضایی به جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم منعقد شد.
کد خبر : ۱۴۴۷۷۸

به گزارش خبرنگار ایبِنا، در سی و دومین جلسه شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم، تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه‌ای میان قوه قضائیه، مرکز اطلاعات مالی و ضابطان دادگستری به منظور هماهنگی و همیاری بیشتر در اجرای تکالیف و قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به امضا رسید.

 

هادی خانی؛ رئیس مرکز اطلاعات مالی در این باره به خبرنگار ایبِنا گفت: در آیین انعقاد این تفاهمنامه سه جانبه، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد که به عنوان رئیس شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم نیز حضور داشت، ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهمنامه و زمینه ایجاد استفاده حداکثری از اطلاعات، داده‌ها و سامانه‌ها، بازدارندگی بیشتری را در حوزه تامین مالی جرایم و پولشویی شاهد باشیم.

 

وی همچنین افزود: تعامل سازنده دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم، سبب ایجاد امنیت اقتصادی کامل در کشور می‌شود.

 

دبیرشورای پیشگیری و مقابله با پولشویی وتامین مالی تروریسم برخی دستاورد‌های این تفاهم نامه را تشکیل اتاق واکنش سریع در رسیدگی و تحقیقات قضایی در زمینه برخورد با مجرمان، دسترسی سریع به سوابق و نتایج پرونده‌های متهمان و تسهیل دسترسی آنی به مقامات قضایی در سراسر کشور برای اخذ دستور قضایی عنوان کرد. 

ارسال‌ نظر
فیلم و پخش زنده
بیشتر
پربیننده ها